Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.29 10:46

L. Linkevičius: Lietuvai nebuvo priekaištų dėl reagavimo į pabėgėlių krizę

BNS 2015.10.29 10:46

Romoje su Italijos kolega susitikęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako neišgirdęs priekaištų dėl to, kaip Lietuva reaguoja į pabėgėlių krizę.

„Neišgirdau priekaištų ar spaudimo, išsiaiškinom argumentų kalba, manau, kad ta pozicija puikiai suprantama ir gerbiama“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė L. Linkevičius.

Su Italijos užsienio reikalų ministru Paolo Gentiloni L. Linkevičius susitiko trečiadienį.

„Pabrėžiau dar kartą mūsų poziciją, mes solidarizuojamės ir suprantame, kad naštą turime dalintis“, – apie pokalbį su Italijos kolega pasakojo L. Linkevičius.

Lietuva nepritaria siūlymui, kad ateityje pabėgėlių kvotos būtų apskaičiuojamos automatiškai ir pasisako už savanoriškumo principo taikymą.

Tačiau Vilnius sutiko su šiuo metu Lietuvai ir kitoms ES šalims Briuselio pateiktu pasiūlymu, nors kai kurios Vidurio Europos šalys balsavo prieš.

„Be abejo, kad jie norėtų daugiau – čia ne paslaptis, kai kurios kitos šalys, Europos Komisija kalba apie tą vadinamą pastovų mechanizmą, kuriam oponuoja daugelis šalių, tarp jų ir mes. Bet reikia atskirti tą poziciją, kuri kategoriškai priešiška apskritai dalintis naštą, nuo tų, kurie dalyvauja ir sutinka, priima tą logiką, pagal kurią tą naštą reikia dalintis – Lietuva tarp pastarųjų“, – aiškino L. Linkevičius.

Anot ministro, Lietuva pasirengusi pradėti pabėgėlių perkėlimą iš Italijos.

L. Linkevičius lankosi Italijoje ir Vatikane su prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama delegacija.

Europą krečiant migracijos krizei, Lietuva įsipareigojo per artimiausius dvejus metus šalyje priimti1105 pabėgėlių. Didžioji dalis jų būtų perkelta iš Italijos ir Graikijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi