Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.29 09:54

L. Linkevičius: sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos

BNS 2015.10.29 09:54

Europa nesididžiuoja Rusijai taikomomis sankcijomis, tačiau jas reikia tęsti, teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Interviu Žinių radijui L. Linkevičius sakė, kad Rusijai reikia siųsti signalus, jog šalis „atsitokėtų ir pradėtų normaliai elgtis tarptautinėje arenoje“.

„Todėl ir žinios mūsų turėtų būti siunčiamos ne padrąsinančios, o labai aiškios, parodančios mūsų pačių poziciją ne tik apie Siriją, bet apie Ukrainą ir kitus dalykus. Ne kartą sakėme, kad ta sankcijų kalba niekas nesididžiuoja ir nemano, kad tai būdas bendrauti tarp valstybių, bet tai tampa praktiškai vienintele poveikio priemone būti išgirstiems, būti suprastiems. Tą reikia tęsti“, – tvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Jo teigimu, pavienių skeptiškų balsų dėl sankcijų Rusijai buvo visuomet.

„Kariauti niekas nesiruošiame, įtampos iš savo pusės kelti nežadame, bet tikrai neturime paminti principų, vertybių, įsipareigojimų“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Jo teigimu, vienas Rusijos propagandos tikslų yra įteigti, kad sankcijos neturi jokios reikšmės.

„Mes turime informacijos, aiškių šaltinių, kad jos tikrai duoda efektą. Ir politikų, verslininkų išvykimų į Šengeno erdvę ribojimas, ką besakytų mūsų oponentai, puikiai žinome, kad jų vaikai mokosi Vakarų Europoje, jų nekilnojamas turtas ir sąskaitos bankuose yra Vakarų Europoje ir nepatogumai, švelniai tariant, jiems yra labai skaudūs“, – sakė L. Linkevičius.

Jo žodžiais, paveikti Rusiją be sankcijų nėra jokių kitų priemonių.

Pernai liepos pabaigoje Europa įvedė sankcijas Rusijos finansų, ginklų ir energetikos sektoriams už šios šalies vaidmenį kare Ukrainoje. Jos buvo paskelbtos po to, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas keleivinis „Malaysia Airlines“ orlaivis.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai šių metų pradžioje šešiems mėnesiams pratęsė pernai kovą paskelbtas sankcijas, išplečiant asmenų, kuriems taikomos varžomosios priemonės, sąrašą. Pastarosios sankcijos buvo paskelbtos po to, kai Rusija aneksavo Krymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi