Lietuvoje

2020.05.20 11:08

Prašoma ištirti, ar Verygos karantino ribojimai nediskriminuoja pagal amžių

atnaujinta 11.11
Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.05.20 11:08

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas kreipėsi į Lygių galimybių kontrolierę Agnetą Skardžiuvienę dėl galimos diskriminacijos pagal amžių.

Seimo narys, remdamasis Seimo statuto nuostatomis, prašo išsiaiškinti ir įvertinti, ar sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos ir valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimais nustatyti ribojimai vyresniems nei 60 metų ir kitoms rizikos grupėms priklausantiems asmenims patekti įstaigas, patalpas ir gauti įvairias paslaugas – nėra diskriminuojantys ir neprieštarauja Konstitucijai.

Taip pat skaitykite

„Konstitucijos 29 straipsnyje yra įtvirtinta nuostata, kad įstatymui, teismui ar pareigūnams visi asmenys yra lygūs, taip pat Lygių galimybių įstatymo nuostatoms. Vyresnio amžiaus žmonės taip pat turi teisę dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir naudotis socialine aplinka, jie turi teisę gyventi įprastą gyvenimą. Visi asmenys, nepriklausomai nuo amžiaus, privalo laikytis nustatytų karantino sąlygų, tuo pačiu asmenys privalo būti tinkamai informuoti, kaip elgtis ir būti sąmoningi. Tokie ribojimai asmenims gali neigiamai paveikti tos amžiaus grupės asmenų savijautą, savivertę, motyvaciją“, – sako Seimo narys J. Sabatauskas.

Seimo narys Lygių galimybių kontrolierės A. Skardžiuvienės prašo atlikti tyrimą dėl aukščiau išdėstytų aplinkybių ir informuoti apie priimtus sprendimus.

Karbauskis kaltina konservatorius

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, konservatoriai yra atsakingi už tai, kad viešojoje erdvėje pastaruoju metu keliami klausimai, ar valdžios taikomos pandemijos suvaldymo priemonės bei komunikacija nėra diskriminuojanti.

„Prokonservatoriška propaganda pradėjo neigti koronaviruso grėsmę senjorams ir kaltinti valdžią, neva rekomendacijos senjorams nesilankyti viešose vietose yra diskriminacinės. Tai vertinu kaip sąmoningą kėsinimąsi į šių žmonių gyvybę ir noriu išdėstyti argumentus“, – feisbuke trečiadienį rašo R. Karbauskis.

„Konservatoriai, reikalavę įvesti nepaprastąją padėtį, perduoti ekstremalios situacijos valdymą kariškiams, pamatę, kad pirmoji koronaviruso banga sėkmingai suvaldyta, galiausiai nepavykus sugriauti valdančiųjų siekio kiekvienam senjorui išmokėti po papildomą 200 eurų išmoką, ėmėsi naujo kiršinimo plano: kurstyti senjorų nepasitenkinimą, esą valdžia, rekomenduodama, jei tik yra galimybė, jiems likti namuose ir nesilankyti viešose vietose, siekia vieno – juos diskriminuoti ir pažeminti“, – socialiniame tinkle rašo „valstiečių“ lyderis.

Jo teigimu, apgailėtina, jei politiniai oponentai prieš rinkimus skleidžia žinias, kurios, pasak jo, gali pasikėsinti į žmonių gyvybes.

„Apgailėtina, kad dėl rinkimų kampanijos konservatoriai skleidžia propagandą ir žmonių emocijomis bando žaisti ten, kur toks žaidimas iš esmės tampa žaidimu žmogaus gyvybe. Visos rekomendacijos senjorams, kuriose raginama, jei tik įmanoma, vengti žmonių susibūrimų, viešų vietų ir būti namuose, yra paremtos vieninteliu noru – apsaugoti senjorus ir išvengti jų mirčių“, – rašo R. Karbauskis.