Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.28 17:14

„LRT Opus Ore” koncertus matys keturių žemynų žiūrovai

2015.10.28 17:14

Du LRT tikro garso projekto „LRT Opus Ore“ koncertai atrinkti JAV televizijos kanalo „Eurochannel“ transliacijoms. Elektroninės muzikos atstovų Leon Somov & Jazzu bei grupės „Without letters“ koncertus pamatys 87 šalių žiūrovai keturiuose žemynuose. Tai pirmas kartas, kai lietuvių koncertai pasieks tokio masto auditoriją.

Lietuvos grupių pasirodymai – mūsų šaliai skirto mėnesio „Eurochannel“ kanale programos dalis. Programą „Lietuviškas mėnuo“ pristato Lietuvos kino centras. Visą lapkritį kanalo žiūrovai galės išvysti specialiai šiai programai atrinktus geriausius lietuviškus filmus, įskaitant dokumentiką ir trumpametražius filmus, bei du „LRT Opus Ore“ koncertus.

„Lietuvos kino centras su pasauliniu transliuotoju bendradarbiauja pirmą kartą, esu įsitikinęs, kad šiuo projektu ne tik praplėsime lietuviškų filmų auditoriją, tačiau ir išauginsime didesnį lietuviško kino mylėtojų skaičių,“ – teigė Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

„Eurochannel“ yra pasaulinis televizijos transliuotojas, populiarinantis europietišką kultūrą, apimantis kino, meno ir mados sritis. Kanalo tinklelis išsiskiria aukštos kokybės produktais, o pasiekiamumas apima net keturis žemynus, 87 pasaulio šalis. „Eurochannel“ transliuoja 9 kalbomis.

„Mūsų kanalas labai džiaugiasi galėdamas bendradarbiauti su Lietuvos kino centru ir pirmą kartą organizuoti kino sklaidos mėnesį, skirtą lietuviškiems filmams. Mes tikimės, jog pasauliui parodysime, kokia kūrybinga ir moderni yra Lietuvos kino industrija, puikius audiovizualinius projektus. Specialus kino filmų pritaikymas kiekvienai šaliai parengiant subtitrus leis žiūrovams dar geriau suprasti ir įsijausti į lietuviškas juostas“, – teigia „Eurochannel“ vadovas Gustavo Vainsteinas.

„Lietuviško mėnesio“ programoje numatyti keturi vaidybiniai filmai: „Miegančių drugelių tvirtovė“ (rež. A. Puipa), „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K. Vildžiunas), „Artimos šviesos“ (rež. I. Miškinis), „Duburys“ (rež. G.Lukšas), trys dokumentinės juostos: „Begalinis koridorius“ (rež. M. Urbonavičius), „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ (rež. G. Žickytė), „Pokalbiai rimtomis temomis“ (rež. G. Beinoriūtė) ir trumpametražių filmų programa. Visi filmai bus transliuojami su subtitrais devynioms kalbomis.

„Lietuviškas mėnuo TV kanale „Eurochannel“ yra svarbus žingsnis lietuviškų filmų sklaidai pasaulyje. Tai yra pirmoji tokios apimties iniciatyva, kai propaguojamas lietuviškas kinas televizijos kanalais už šalies ribų.  Labai svarbu, kad senesni filmai, apkeliavę daugybę festivalių ir kino salių, nenugultų lentynose, nebūtų pamiršti. Sukurti filmai, kaip meno kūriniai, turi gyventi toliau, plečiant savo žiūrovų auditoriją, kartu pristatant Lietuvą pasauliui kaip kino šalį.  Lietuviškų filmų perkėlimas į tarptautinio kanalo tinklelį be abejonės yra viena veiksmingiausių priemonių, plečiant žiūrovų auditoriją“, – teigia projekto iniciatorė, Lietuvos kino centro Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Liana Ruokytė-Jonsson.

Lietuvos teritorijoje JAV kanalo „Eurochannel“ transliacijos nėra pasiekiamos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi