Lietuvoje

2020.05.18 18:13

Laisvėja reikalavimai ir vaikų būreliams – galės dalyvauti po 15 vaikų

LRT.lt2020.05.18 18:13

Nuo antradienio neformaliojo vaikų švietimo veiklas, kitaip tariant – būrelius, edukacinius užsiėmimus – bus galima organizuoti didesnėms grupėms, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Numatyta, kad vietoje maksimalaus šiuo metu nustatyto 10 vaikų skaičiaus grupėje užsiėmimuose galės dalyvauti 15 vaikų.

Pabrėžiama, kad ir toliau galioja visi anksčiau nustatyti reikalavimai, leisiantys užtikrinti saugią aplinką ir vaikams, ir įstaigų personalui.

Nuo pirmadienio vaikų švietimo veikla gali vykti įprastu būdu.

Taip pat turi būti užtikrinama, kad kiekvienam vaikui patalpose būtų skiriamas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas.

Tiek lauke, tiek patalpose turi būti laikomasi grupių izoliacijos principo: skirtingų grupių vaikai nesimaišytų, dalyvautų tik tos pačios grupės veiklose.

Vienos vaikų grupės veiklas patariama organizuoti toje pačioje vienoje patalpoje, o dar geriau, jeigu tai įmanoma, – lauke.

Darbuotojai turi laikytis ne mažesnio kaip 1 metrų atstumo vienas nuo kito ir vaikų.

Vaikų sveikatos priežiūra

Rekomenduojama prie įėjimo matuoti visų vaikų kūno temperatūrą ir neįleisti karščiuojančių.

Jei vaikų vasaros stovyklose vaikai apgyvendinami, rekomenduojama vaikų kūno temperatūrą matuoti vieną kartą per dieną. Pastebėjus, koronaviruso simptomus kreiptis Karštąja koronaviruso linija 1808.

Darbuotojų sveikata

SAM nurodo, kad neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje turi dirbti tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, jiems taip pat turi būti matuojama temperatūra, vos tik atvykus į darbą.

Be to, rekomenduojama, kad tiesiogiai su vaikais nedirbtų darbuotojai, priklausantys rizikos grupei.

Maitinimo organizavimas

Jeigu organizuojamas maitinimas, geriau, kad vaikai būtų maitinami tose pačiose patalpose, kur ir vyksta užsiėmimai. Jei tokios galimybės nėra ir vaikai maitinami valgyklose, jie turi ateiti po vieną grupę pagal iš anksto parengtą grafiką.

Taip pat turi būti užtikrintos visos privalomos higienos sąlygos: rankų higienos priemonių užtikrinimas, patalpų valymas ir vėdinimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt