Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.28 16:38

Iš rinkos surenkami nesaugūs dangteliai stiklainiams ir konservuoti ananasai

LRT.lt 2015.10.28 16:38

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Latvijos kompetentingos institucijos apie nesaugius kiniškus dangtelius stiklainiams ir konservuotus ananasus, importuotus iš Indonezijos. Šie gaminiai ir produktai buvo išplatinti Latvijos, Lietuvos ir Estijos rinkose.

Pranešime rašoma, kad „Let‘s Cook“ stiklainių dangteliuose, importuotuose iš Kinijos, nustatytas leistiną normą beveik du kartus viršijantis sojų aliejaus epoksidanto kiekis. Cheminė medžiaga – sojų aliejaus epoksidantas naudojamas su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų (plastikų) gamyboje kaip priedas arba polimerų gamybos pagalbinė medžiaga. Europos Sąjungos teisės aktuose nustatyta leistina jo išsiskyrimo riba – 60 mg/kg, o Latvijoje atlikus šių dangtelių laboratorinius tyrimus, nustatyta 119 mg/kg sojų epoksidanto.

Vilniaus valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad minėtų stiklainių dangtelių į Lietuvą įsivežė UAB ,,Maxima LT“. Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad UAB ,,Maxima LT uždraudė prekiauti kiniškais stiklainių dangteliais,“ nurodė informuoti vartotojus ir surinkti iš rinkos šios partijos nesaugius gaminius.

RASFF pranešime taip pat nurodoma, kad ištyrus konservuotus ananasus, importuotus iš Indonezijos, nustatytas per didelis neorganinio alavo kiekis. Pradėjus tyrimą, nustatyta, kad 192 vienetus konservuotų ananasų (prekinis ženklas ,,Fruitland“, 1 vnt. svoris – 0,825 g, partijos Nr. 27/07/2017, tinkamumo vartoti terminas – 2017 07 27) rinkoje išplatino didmeninė įmonė UAB ,,RIMI Lietuva”. Įmonei nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius konservuotus ananasus.

Vartotojai, įsigiję nesaugių dangtelių stiklainiams ar konservuotų ananasų, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

„Klientams visada stengiamės siūlyti tik kokybiškas ir saugias vartoti prekes. Šiuo atveju, pagal mūsų turimas kokybės atitikties deklaracijas, kurias privalomai pateikia visi mūsų tiekėjai, šie dangteliai buvo deklaruojami kaip saugūs ir tinkami naudoti. Vos gavę informaciją, kad jie galimai nesaugūs, dangtelius išėmėme iš prekybos. Dedame visas pastangas, kad panaši situacija nepasikartotų. Savo iniciatyva taip pat informavome klientus, kad jie į parduotuves gali grąžinti įsigytus dangtelius ir jiems bus sugrąžinti sumokėti pinigai“, – teigia „Maxima LT“ Procesų ir kokybės departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi