Lietuvoje

2015.10.28 09:56

Šiaulių ligoninės darbuotojai prabilo apie direktoriaus godumą

Alvydas Januševičius, 15min.lt2015.10.28 09:56

Šiaulių ligoninės personalas, sužinojęs apie ligoninės vadovybės sulaikymą, prabilo apie dar neužgijusias nuoskaudas. Darbuotojai teigia, kad sulaikytas direktorius Petras Simavičius taip ir dings negrąžinęs jiems skolos, susikaupusios daugiau nei per penkerius metus.

Antradienį STT pareigūnai sulaikė ligoninės generalinį direktorių Petrą Simavičių, strateginio valdymo direktorę Aušrelę Šalkauskienę ir infrastruktūros direktorių Vygentą Jocių. Jų namuose ir darbo vietose darytos kratos.

Darbuotojai P. Simavičių apibūdina kaip žmogų, kurio taupumas kartais perauga į godumą. „Jis mums visada griežtai kartodavo neišlaidauti. Jei kraujo tyrimas nėra būtinas – nedaryti. Taupyti net švirkštus“, – pasakojo darbuotoja.

Prieš keletą metų, anot darbuotojų, ligoninės generalinis direktorius iš kiekvieno savo pavaldinio pradėjo „skolintis“ pinigų. Neva – ligoninės paskolai dengti. Žadėjo vėliau grąžinti.

„Bandėme prieštarauti, tačiau supratome, kad tai bergždžia. Nenori – nedirbk. Tuomet gaudavau šiek tiek virš 1000 litų algos.

Kiekvieną mėnesį nuo mūsų nuskaičiuodavo 200 litų. Tai man reikšminga suma, tačiau nebuvo kur dėtis“, – pasakojo savo vardo nenorinti viešinti darbuotoja.

Žmonės tvirtina, kad kažkokiai ligoninės paskolai iš darbuotojų po 200 litų buvo nuskaičiuojama kas mėnesį ilgiau nei penkerius metus.

Darbuotojai sako nežinantys, ar ligoninės vadovybė skolinosi iš kiekvieno. Skaičiuojama, kad visoje ligoninėje dirba per 2,5 tūkstančio įvairios kvalifikacijos specialistų ir personalo.

Per penkerius metus toks specifinis „skolinimasis“ iš visų darbuotojų sudarytų mažiausiai 10 milijonų eurų.

Prieš porą metų šią skolą pradėta grąžinti. Žmonėms prie atlyginimo pridėdavo apie šimtą litų. Ši suma algos lapelyje taip ir būdavo pažymėta – skola. Taip truko apie metus.

Šiemet visų darbuotojų atlyginimai šiek tiek padidėjo. Žmonės teigia, kad jų algos padidėjo kaip ir visų Lietuvos gyventojų – kartu su didėjančiu minimaliu atlyginimu. Kalbinti darbuotojai šiemet pradėjo gauti apie 30 eurų daugiau: „O apie skolą jau užmiršta“.

Darbuotojai teigia, kad P. Simavičius buvo taupus vadovas, tačiau tik kitų sąskaita: „Vargu prie ligoninės paskolos grąžinimo jis prisidėjo ir savo atlyginimo pinigais ar asmeniniu užgyventu turtu. Apie jo atlyginimą ir skandalus sužinome tik iš spaudos.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.