Lietuvoje

2020.05.15 11:30

KUL vyriausiasis gydytojas: Klaipėdos hospise liko septyni sergantys pacientai, jų būklė patenkinama

BNS2020.05.15 11:30

Klaipėdos hospise liko septyni sergantys pacientai, jų būklė patenkinama, sako Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje penktadienį medikas tvirtino, kad sprendimas sergančiuosius COVID-19 palikti hospise, o neužsikrėtusius perkelti, suvaldant protrūkį pasiteisino.

„Liko tik septyni teigiami, 22 yra neigiami, šiandien po pietų kartojame tyrimus, vyksta mūsų gydytojai. Tai dar kartą patvirtina, kad komisijos sprendimas izoliuoti židinį ir vykdyti visą pagalbą židinyje yra teisingas, ir tai rodo rezultatai“, – sakė V. Janušonis.

Klaipėdos hospisas koronaviruso židiniu tapo balandžio viduryje, kai COVID-19 patvirtintas kelioms dešimtis globotinių ir darbuotojų. Iš viso pranešta apie 33 šia infekcine liga užsikrėtusius pacientus ir 12 darbuotojų. Trys iš užsikrėtusiųjų mirė.

Viena koronavirusu užsikrėtusi moteris iš hospiso yra gydoma Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, pasak V. Janušonio, ji jau perkelta iš reanimacijos į bendrą skyrių.

„Šiuo metu turime vieną pacientę iš hospiso, ji taip pat dėl COVID-19 sveiksta, turi kitų problemų. Ji buvo reanimacijos skyriuje, dabar bendrame skyriuje, jos būklė patenkinama. (...) Hospise septyni jaučiasi patenkinamai, kaip ir iki infekuotumo“, – sakė KUL vyriausiasis gydytojas.

Ekstremaliųjų situacijų komisija penktadienį aiškinosi, kaip vykdyti jos anksčiau priimti sprendimai iš hospiso iškeldinti sveikus globotinius, lokalizuoti koronaviruso židinį.

Dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla Klaipėdos hospise atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminį tyrimą nuspręsta pradėti po to, kai gauti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento atlikto hospiso patikrinimo rezultatai.

Populiariausi

Covid-19 tyrimo punktas Radviliškyje

Lietuvoje

2020.09.30 10:49

NVSC skelbia pašalinusi trikdžius savo sistemoje: specialistai gali pasiekti informaciją apie COVID-19 atvejus Registrų centras: sutrikimai ne e.sveikatoje, o NVSC; atnaujinta 17.25

Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.09.30 13:37

Daliai užsieniečių atvykti į Lietuvą taps paprasčiau: Vyriausybė supaprastino tvarką atsisakyta reikalavimo užsieniečiams atsivežti neigiamą COVID-19 testą likus 72 valandoms iki kelionės