Lietuvoje

2015.10.27 16:31

Parama partijoms: nors socialdemokratų rėmėjų gretos gausesnės, liberalai gaus daugiau

Liepa Želnienė, 15min.lt2015.10.27 16:31

Valstybinė mokesčių inspekcija suskaičiavo, kad šiemet daugiausia Lietuvos gyventojų, skirdami vieną procentą savo sumokamo Gyventojų pajamų mokesčio, parėmė socialdemokratus.Tačiau tai nereiškia, kad ši partija susižers ir didžiausią sumą.

Nors liberalai rėmėjų turi 5 tūkst. mažiau už socialdemokratus, šios partijos rėmėjai gerokai daugiau uždirba. Tai lemia, kad šiemet liberalai gaus rekordinę – 725379 litų (apie 210 tūkst. eurų) sumą.

Nuo savo 2014 metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gyventojai partijoms gali skirti 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio. Tokia galimybe pasinaudojo 67 tūkst. Gyventojų, tai yra dešimčia tūkstančių gyventojų daugiau nei pernai.

Per metus išaugo daugumos partijų rėmėjų gretos. Maždaug 2 tūkst. žmonių daugiau parėmė Liberalų sąjūdį, po tūkstantį rėmėjų „užsiaugino“ socialdemokratai ir konservatoriai. Per metus sumenko tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Tautininkų partijos ir Lietuvos laisvės sąjūdžio rėmėjų gretos. Pastaroji šiuos metus pabaigs ir tuštesnėmis kišenėmis, mat gerokai sumenko ir bendra iš gyventojų paramos surenkama suma.

Pagal partijų gautą paramą galima spręsti ir apie partijų rėmėjų uždarbį. Vidutiniškai vienas gyventojas dalį mokesčio pervesdamas partijai, daugiausia paremia Lietuvos žaliųjų partiją. Jos vidutinio rinkėjo gyvetojų pajamų mokesčio vienas procentas per metus sudaro net 97 litus.

Neblogai gyvena ir liberalų rinkėjai. Vienas procentas vidutinio liberalų rėmėjo siekia 69 litus.

Tuo tarpu mažiausiai uždirba Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (vidurkis 26 litai) ir Darbo partijos (28 litai) rėmėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.