Lietuvoje

2015.10.27 14:53

Sustabdytas nuosprendžio vykdymas kalėti nuteistam aktoriui P. Dimšai

BNS2015.10.27 14:53

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) antradienį sustabdė nuosprendžio vykdymą už mirtiną avariją kalėti šešerius metus nuteistam aktoriui Petrui Dimšai.

77 metų netrukus sulauksiančiam aktoriui bausmę atlikti skirta atvirojoje kolonijoje.

„Buvo priimtas kasacinis skundas ir stabdomas teismo nuosprendžio vykdymas. Šalia kasacinio skundo buvo pateiktas ir prašymas stabdyti vykdymą“, – BNS sakė LAT atstovė spaudai Živilė Jokimaitė-Dolgich.

Kada bus nagrinėjama byla, kol kas nežinoma. Kol kas nėra suformuota ir kasacinį skundą nagrinėsianti teisėjų kolegija. LAT priims galutinį ir neskundžiamą teismo sprendimą.

Spalio 12 dieną Vilniaus apygardos teismas paliko galioti aktoriui skirtą apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo jis nuteistas kalėti realia laisvės atėmimo bausme dėl jaunuolio mirtimi pasibaigusios avarijos.

Teismas nusprendė, kad šešerių metų laisvės atėmimo bausmę P. Dimša turės atlikti atvirojoje kolonijoje, o nukentėjusiesiems atlyginti patirtą neturtinę žalą.

„Nustatyta, kad jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vairavo automobilį ir atsitrenkė į keliu važiavusį dviratininką. Dviračiu važiavęs vyras buvo sužalotas, o po kurio laiko ligoninėje mirė“, – paskelbė teismas.

Kovo 3 dieną apylinkės teismas aktoriui skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad neblaivus vairuodamas automobilį sukėlė avariją, per kurią žuvo dviratininkas menininkas Šarūnas Surblys.

Apeliacine instancija bylą išnagrinėjusiam apygardos teismui patvirtinus bausmę, nuosprendis įsiteisėja.

P. Dimša apygardos teismo prašė jį išteisinti, tikindamas, kad buvo išgėręs tik gudobelių tinktūros. Anot jo, jis tik sustojo įvykio vietoje, pamatęs, kad nuo stulpo krenta jau partrenktas nukentėjusysis.

Tačiau teisėjų kolegija pažymėjo, kad byloje nėra jokių objektyvių duomenų, kurie patvirtintų kokio nors kito automobilio dalyvavimą eismo įvykyje. Eismo įvykio vietos apžiūros metu nerasta jokių kito automobilio detalių ar pėdsakų.

„Atsižvelgdamas į P. Dimšos amžių, sveikatos būklę bausmę nustatė atlikti atvirojoje kolonijoje, kurioje yra mažiausias izoliacijos laipsnis ir švelniausia teisinė padėtis. Teisėjų kolegija konstatavo, kad švelninti bausmę P. Dimšai nėra teisinio pagrindo“, – paskelbė teismas.

Apygardos teismas sumažino žuvusiojo tėvams ir sužadėtinei priteistos neturtinės žalos dydį. Nukentėjusiesiems P. Dimša turės sumokėti 65 tūkst. eurų.

Eismo nelaimė įvyko 2013 metų liepos 17 dieną Oslo gatvėje Vilniuje. Mašinos partrenktas 24 metų dviratininkas po dešimties dienų mirė ligoninėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.