Lietuvoje

2015.10.27 15:10

STT krėtė Šiaulių ligoninę ir suėmė jos vadovybę

BNS2015.10.27 15:10

Įtariant korupcija antradienį sulaikytas Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Generalinis direktorius bei taip pat sulaikyti ligoninės strateginio valdymo direktorė Aušrelė Šalkauskienė ir infrastruktūros direktorius Vygentas Jocius įtariami piktnaudžiavimu tarnyba, siekiant asmeninės naudos, kyšininkavimu ir kitais nusikaltimais.

STT Šiaulių valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neskaidriai Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vykdytų viešųjų pirkimų. Kaip įtariama, vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė daugiau kaip keli šimtai tūkstančių eurų, siekta, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų reikalauta ir priimta kyšių.

Taip pat tiriamos aplinkybės dėl ligoninės lėšomis įsigytų ir pasisavintų įvairių brangių daiktų bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Sveikatos apsaugos ministrė teigia, kad iki šiol ligoninės veikla jai nekėlė įtarimų dėl lėšų įsisavinimo skaidrumo.

„Jokių įtarimų tikrai nebuvo, apie pareigingumą, drausmingumą – tai, žinote, kiekviena gydymo įstaiga turi savo trūkumų, kuriuos mes ir nurodome, bet tai tikrai nebuvo susiję su viešaisiais pirkimais ar statybomis, nes tos lėšos, kurios būdavo skiriamos šiai ligoninei, jos būdavo laiku įsisavinamos“, – žurnalistams antradienį sakė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Įtariamųjų darbo vietose ir jų namuose atliktos kratos.

STT pareigūnų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt