Lietuvoje

2020.05.12 12:35

Pranešama apie tris mirties nuo koronaviruso atvejus: du Antaviliuose, vienas sostinės klinikinėje ligoninėje

atnaujinta 15.30
Augustas Stankevičius, BNS, LRT.lt2020.05.12 12:35

Prieš pat antradienį vykusią spaudos konferenciją gauta informacija, kad Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje mirė COVID-19 infekcija užsikrėtęs asmuo. Kiek anksčiau pranešta, kad dėl koronaviruso mirė ir dvi Antavilių pensionato globotinės.

„Gauta informacija apie Vidaus ligų skyriuje gydyto asmens mirtį. Informacija gauta oficialiai, bus įtraukta į rytojaus statistiką“, – teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Situacija Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – sudėtinga

Situacija koronaviruso židiniu tapusioje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – sudėtinga, aiškinamasi, ar įstaigoje buvo sudarytos atskiros personalo komandos.

„Ten tikrai pakilo gaisras ir pirmi veiksmai buvo sutelkti šio gaisro gesinimui“, – apie situaciją įstaigoje antradienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

Turimais duomenimis, virusas diagnozuotas 21 asmeniui: devyniems personalo darbuotojams ir 12 pacientų, infekcija palietė Vidaus ligų ir Reanimacijos skyriuose.

„Stebimi židiniai trijose šios ligoninės palatose. (...) Šios ligoninės palatos, bent jau tos, kuriose registruoti atvejai, yra didelės: penkiavietės ir iš tikrųjų pilnos buvo pacientų“, – sakė NVSC atstovė.

„Klinikų vadovams pavesta išskirstyti pacientus kiek įmanoma rečiau, bent po du, ne po penkis, kaip dabar rasta. Kaip bebūtų, ligoninė planinių paslaugų bent jau prieš keletą dienų tikrai neteikė, todėl sunku patikėti, kad ten nėra galimybių išskirstyti žmones rečiau nei po penkis“, – kalbėjo ji.

Šiuo metu aiškinamasi, ar tikrai iki šiol buvo sudarytos atskiros personalo komandos, kurių srautai nesikirto.

„Abejonių dėl šito kelia toks greitas išplitimas šioje ligoninėje“, – sakė R. Lingienė.

„Ieškome sąsajų tarp balandžio 7 dieną Antrojo priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje dirbančio asmens, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, ir dabartinių atvejų“, – teigė ji.

Taip pat aiškinamasi, kaip dažnai dėl koronaviruso tirti darbuotojai, ar pacientams anksčiau nebuvo pasireiškusių COVID-19 simptomų, vertinama jų hospitalizacijos trukmė.

Dėl koronaviruso mirė dvi Antavilių pensionato globotinės

Mirė dvi Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje dėl koronaviruso gydytojos Antavilių pensionato globotinės, antradienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Mes turime telefonu gautą informaciją, oficialiai raštu ji dar nepatvirtinta“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Kaip BNS sakė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė, viena globotinė mirė šeštadienį, kita – pirmadienį.

„Abi moterys priklausė rizikos grupei, turėjo gretutinių lėtinių ligų. Viena buvo 82 metų amžiaus, kita – 85 metų amžiaus“, – kalbėjo ji.

Anot R. Lingienės, šie mirties atvejai į oficialią statistiką dar nėra įtraukti.

Antavilių pensionato atstovės teigimu, įstaigoje koronavirusu iš viso užsikrėtė 34 žmonės: 21 gyventojas ir 13 darbuotojų.

„Tiriami iki šiol netirti gyventojai“, – kalbėjo B. Šarakauskienė.

Šiuo metu laukiama tyrimų atsakymų dėl maždaug 200 globotinių.

Kaip pirmadienį informavo NVSC, tirti visus koronaviruso židiniu tapusio Antavilių pensionato gyventojus nuspręsta paaiškėjus, jog darbuotojai čia nesilaikė reikalavimų dirbti komandomis.

Lietuvoje, antradienio duomenimis, patvirtintas 1491 koronaviruso atvejis.

Iki šiol skelbta, jog nuo koronaviruso iš viso mirė 50 žmonių, dar keturi koronavirusu užsikrėtę asmenys mirė dėl kitų priežasčių.

Jei Antavilių pensionate koronavirusas plis, jame budės epidemiologas

ei Antavilių pensionate koronaviruso infekcija ir toliau plis, jame turėtų pradėti dirbti budintis epidemiologas, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Jei taip atsitiktų, kad šiame pensionate toliau plistų infekcija, svarstome galimybę ir taip ir darysime, jei pensionato administracija sutiks, kad jame dirbtų budintis NVSC epidemiologas“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė R. Lingienė.

„Pirmas atvejis čia būtų Lietuvoje“, – pridūrė ji.

Šiuo metu laukiama tyrimų atsakymų dėl maždaug 200 globotinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.