Lietuvoje

2015.10.27 11:34

A. Butkevičius pabėgėlių krizės problemas spręs Islandijoje

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.27 11:34

Premjeras Algirdas Butkevičius išvyksta darbo vizito į Islandiją, kur Reikjavike dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime. Planuojama, kad jame daug dėmesio sulauks pabėgėlių krizė.

Kaip Šiaurės šalys tvarkosi su pabėgėlių krizės iššūkiais ir kaip skubiai patobulinti pabėgėlių priėmimo procesą – apie tai kalbėsiantys Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos politikai siekia surasti bendrą sprendimą, kuris galėtų tikti ir visai Europai.

Tarptautinių reikalų darbotvarkėje taip pat – Šiaurės šalių santykiai su Rusija, Palestinos valstybingumo pripažinimo klausimas. Šiemet tarybai pirmininkavusi Danija kaip svarbiausias regiono vidaus temas yra iškėlusi šalių augimą, gerovę, šiaurietiškas vertybes, bendradarbiavimą Arkties regione.

Kalbėtis apie šiaurės Europos ateitį šiemet pakviestas ir britų ministras pirmininkas Deividas Cameronas.

Prie Šiaurės valstybių penketuko sesijoje tradiciškai prisijungs Baltijos šalių premjerai, tarp jų ir Algirdas Butkevičius. Jis antradienį susitiks su Islandijos lietuvių bendruomenės atstovais, taip pat su Lietuvos garbės konsulu Islandijoje.