captcha

Jūsų klausimas priimtas

Eiles mažins dienos chirurgija

Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai kartu su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte pristatys ligoninių veiklos analizę. Ja norima išsiaiškinti, kaip gydymo įstaigose galima sumažinti eiles planinėms operacijoms, užtikrinti tinkamą paslaugų kokybę. 
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Ministrė R. Šalaševičiūtė sako, kad gydymo įstaigos turi galimybių mažinti planinių operacijų eiles, plėsdamos dienos chirurgijos paslaugas.

Daugelį nesudėtingų operacijų, kaip kataraktos, kojų venų, išvaržos šalinimo ir kitas, specialistų teigimu , galima atlikti per vieną dieną ir pacientus išleisti namo.

Ligonių kasų duomenimis, dienos chirurgijos ir ambulatorijų sąlygomis atliekama kiek daugiau nei pusė nesudėtingų planinių operacijų. Taip yra sutaupoma lėšos ir vieta kitiems pacientams.

Ministrės Rimantės Šalaševičiūtės teigimu dienos chirurgija populiarėja, tačiau pacientai atvykę į ligoninę, neturėtų laukti operacijos.

Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad siekiant sumažinti planinių operacijų eiles dienos chirurgija bus teikiama ir rajonų ligoninėse, taip pat šios paslaugos plėtra bus finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų.

Siekiant sumažinti eiles pas gydytojus, prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui pateikė Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas.

Siūloma įstatymu nustatyti, per kiek laiko ir kokios gydymo paslaugos privalėtų būti suteiktos, o terminų nesilaikiusioms ligoninėms ir poliklinikoms VLK nebemokėtų. Jei dėl eilių specialistas negalėtų priimti paciento per nustatytą terminą, gydymo įstaiga privalėtų žmogų nukreipti į kitą ligoninę ar polikliniką.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...