Lietuvoje

2015.10.26 19:07

Rusų kariuomenės ansamblio atstovė: mūsų tikslas – skleisti kultūrą

BNS 2015.10.26 19:07

Rusijos gynybos ministerijos finansuojamo Aleksandro Aleksandrovo akademinio Rusijos kariuomenės dainų ir šokių ansamblio tikslas yra skleisti rusišką kultūrą, o ne propaguoti idėjas ar konkrečius politikus, sako ansamblio atstovė.

„Mūsų ansamblio tikslas yra skleisti rusišką kultūrą, o ne propaguoti kieno nors idėjas ar konkrečius politikus“, – BNS telefonu iš Maskvos sakė ansamblio atstovė spaudai Valentina Maksimova.

Komentuodama Visagino kultūros centro sprendimą atšaukti jų koncertą, ansamblio atstovė teigė, kad jai dėl to „paprasčiausiai gaila“.

„Aš žinau, jog kad ir kur mes atvažiuotume, žmonės perka bilietus. Visada yra auditorija, kuri laukia, kuri myli mūsų kūrybą“, – sakė ji.

V. Maksimova negalėjo atsakyti, ar koncertui Lietuvoje bus ieškoma kita salė.

Ji taip pat sakė, kad Europai skirtame ansamblio repertuare yra tik karo liaudies dainos ir šokiai.

„Tai kalba, suprantama visame pasaulyje“, – sakė kalbėjo ansamblio atstovė.

Rusų kariuomenės ansamblio koncertas Lietuvoje buvo numatytas gruodžio 6 dieną.

Visagino kultūros centro direktorė Danutė Morkūnienė BNS sakė, kad koncertų salę užsakęs asmuo nenurodė, kokiam renginiui ja naudosis. Ji teigė, kad šio ansamblio ideologinis krūvis tapo esmine priežastimi, kodėl koncertui nebus leista įvykti.

Rusijos visuomenės rūmai pranešė, kad kreipsis į Lietuvos kultūros ministrą Šarūną Birutį su prašymu atšaukti draudimą, rašo Rusijos naujienų agentūra „RIA“. Tuo metu ministras pirmadienį pareiškė, kad visuomenę skaldančiai Maskvos politikai Lietuvoje ne vieta. Jis paragino kitas savivaldybes ir jų kultūros įstaigas pasekti Visagino pavyzdžiu.

Minėta Rusijos organizacija taip pat pareiškė besikreipusi į eurokomisarą, atsakingą už išsilavinimą, kultūrą, jaunimą ir sportą Tiborą Navračičių su prašymu ištirti klausimą dėl koncerto atšaukimo Visagino kultūros centre kaip „grubaus saviraiškos, kūrybos laisvės ir prieinamumo prie kultūros vertybių teisės ribojimo pavyzdį“.

A. Aleksandrovo ansamblis Vidurio ir Rytų Europoje vertinamas prieštaringai dėl Krymo aneksijos teisinimo ir sovietų kariuomenės šlovinimo.