Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.27 01:05

Prezidentė su naująja Lenkijos valdžia tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo

ELTA 2015.10.27 01:05

Lietuva gerbia Lenkijos žmonių pasirinkimą ir toliau pasiryžusi dirbti su šios šalies vyriausybe, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė, komentuodama parlamento rinkimų kaimyninėje valstybėje rezultatus.

„Išties Lenkijos žmonės pasisakė labai aiškiai. Matome labai aiškų rezultatą, jį, be jokios abejonės, gerbiame ir dirbsime konstruktyviai su visomis vyriausybėmis, kurios gavo tokį žmonių palaikymą“, – pirmadienį Vilniuje žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė tikisi, kad su Lenkija ir toliau išliks iki šiol buvęs konstruktyvus bendradarbiavimas tokiose srityse kaip ekonomika, įvairūs projektai ir ypač saugumas.

Politologams teigiant, kad atėjus naujai valdžiai Lenkijoje gali paaštrėti tautinių mažumų klausimas, D. Grybauskaitė šiuo klausimu nebuvo linkusi spėlioti.

„Visada tikiuosi geriausio. Manydami kažko blogesnio, visada tikimės geriausio, o išties tai didžiulis žmonių pasitikėjimas, ir manau, kad naujoji vyriausybė ir naujasis parlamentas šį pasitikėjimą pateisins“, – sakė prezidentė.

Lenkijos opozicinė konservatyvioji partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) sekmadienį triuškinamai nugalėjo valdančiąją „Piliečių platformą“ (PO). Jaroslawo Kaczynskio vadovaujama euroskeptiškoji PiS surinko 39,1 procentus balsų, PO pelnė 23,4 proc., o buvusio rokerio Pawelo Kukizo politinė jėga liko trečia su 9 proc. balsų. Iš viso savo balsą parlamento rinkimuose atidavė 51,6 proc. rinkėjų, skelbia AFP ir Lenkijos radijas.

Apklausos rezultatai rodo, kad PiS veikiausiai užsitikrino 242 mandatus 460 vietų Seime, o dabartinės premjerės Ewos Kopach vadovaujama „Piliečių platforma“ gali tikėtis 133 vietų.

J. Kaczynskis taip pat pagerbė savo dvynio, velionio prezidento Lecho Kaczynskio, žuvusio per lėktuvo katastrofą 2010 metais, atminimą.

Ekspertai mano, kad PO susilpnėjo, kai premjeras Donaldas Tuskas buvo paskirtas Europos Vadovų Tarybos pirmininku. Be to, partijai žalos padarė praėjusių metų pasiklausymo skandalas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi