Lietuvoje

2015.10.26 16:03

L. Linkevičius: tautinių mažumų priekaištai neturėtų kelti įtampos su nauja Lenkijos vyriausybe

BNS2015.10.26 16:03

Lietuvos lenkų tautinės mažumos politikų keliamos problemos neturėtų sukurti įtampos su būsimąja Lenkijos vyriausybe ir užgožti bendradarbiavimo saugumo ir energetikos srityje, tikisi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Sveikindamas Jaroslawo Kaczynskio vadovaujamus konservatorius laimėjus daugumą parlamente, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė besitikintis „konstruktyvaus bendradarbiavimo“ su būsimąja Lenkijos vyriausybe, ypač šalių saugumo srityje ir tęsiant strateginius energetikos projektus.

„Saugumo bendradarbiavimas tarp Baltijos šalių ir Lenkijos yra esminis, nes mes esame iš tiesų vienoje valtyje tiesiogine prasme. Manau, kad tikrai išnaudosime visas galimybes ir efektyviai bendradarbiaudami savo šalių ir NATO interesų labui, pasieksime gerų rezultatų. Jei ir bus kažkokių trinčių, aš tikiu, kad jos tikrai neužgoš tų esminių strateginių projektų, kurie svarbūs mūsų šalių nacionaliniams interesams“, – BNS sakė L. Linkevičius.

Kalbėdamas apie Lietuvos lenkų tautinės mažumos prieš rinkimus aktyviai keliamas švietimo ir kitas problemas, jis pripažino, kad Lietuvoje yra darbų, „kuriuos turime atlikti“, bet jie esą bus atliekami „normaliu ritmu, nedramatizuojant ir nesutirštinant“.

„Prieš rinkimus daugelis klausimų buvo keliama dirbtinai – puikiai žinome, kaip tai darė Lietuvos lenkų rinkimų akcija, atvirai apie tai kalbėjome. Manau, kad po rinkimų galbūt emocijų bus mažiau, galėsime konstruktyviau ir ramiau pasižiūrėti į situaciją, kuri tikrai nėra tokia dramatiška, kaip buvo bandoma piešti“, – sakė jis.

„Tikrai nemanau, kad tai turi kenkti mūsų dvišaliams santykiams“, – pridūrė ministras.

Kaip rodo naujausia viešosios nuomonės tyrimų agentūros „Ipsos“ atlikta balsavusių rinkėjų apklausa, euroskeptiko J. Kaczynskio vadovaujama Lenkijos opozicinė konservatyvioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) sekmadienį užsitikrino 37,7 proc. balsų ir gali tikėtis 232 mandatų 460 vietų Lenkijos parlamento žemuosiuose rūmuose.

Nuo rugsėjo pradžios Vilniuje vyko net du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ( LLRA) remiami protestai dėl švietimo situacijos bei planuojamų Darbo kodekso pakeitimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.