Lietuvoje

2020.05.11 09:37

Klimatologė: turimi duomenys leidžia tikėtis, kad meteorologinė sausra kai kuriuose regionuose atsitrauks

Malvina Baužytė, ELTA2020.05.11 09:37

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos klimatologė Viktorja Mačiulytė sako, kad, remiantis šiuo metu turimais duomenimis, galima tikėtis, kad meteorologinė sausra kai kuriuose šalies regionuose atsitrauks.

„Praėjusią savaitę turėjome duomenis, kad hidrologinė sausra apėmė dalį Lietuvos, būtent turėtume kalbėti apie pietvakarinę Lietuvos dalį, ten buvo stipriausias sausros poveikis. Pagal šiuo metu turimus duomenis galime tikėtis, kad meteorologinė sausra šiek tiek atsitrauks kai kuriuose regionuose. Kadangi sausra yra vertinama dešimtadieniais, vakar buvo paskutinė diena gegužės pirmojo dešimtadienio, tad artimiausias kelias dienas įvertinsime sausros poveikį“, – pirmadienį „Žinių radijui“ sakė klimatologė.

Pasak V. Mačiulytės, kritulių kiekis gegužės pradžioje nuteikia optimistiškai.

„Pagal turimus duomenis, koks kritulių kiekis buvo per pirmas dešimt gegužės dienų, matome, kad kritulių buvo gerokai daugiau nei paskutinius pusantro mėnesio prieš tai. Tad galime tikėtis, kad kai kuriose vietose sausra tikrai atsitrauks“, – sakė ji.

Hidrometeorologijos tarnyba kiek anksčiau skelbė, kad antrąjį balandžio dešimtadienį vidutinis kritulių Lietuvoje kiekis buvo 4,1 milimetro. Didžiojoje šalies dalyje kritulių kiekis neviršijo 5 milimetrų, tik pietrytinėje, šiaurės rytinėje dalyse ir vietomis Žemaitijoje iškrito 5,2–9,3 milimetro kritulių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.