captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Graužinienė: Seimo narys neturėtų būti ministru

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė mano, kad, išlaikant valdžių atskyrimo principą, Seimo narys neturėtų būti ministru.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Konstitucijos dienos proga susitikusi su Gruzijos, Latvijos, Ukrainos, Moldovos ir Lietuvos Konstitucinių Teismų pirmininkais, parlamento vadovė pažymėjo, kad, jos nuomone, vienintelė Lietuvos Respublikos Konstitucijos „spraga“ – galimybė vienu metu būti ir parlamentaru, ir ministru. Pasak Seimo pirmininkės, taip galimai pažeidžiamas valdžių atskyrimo principas.

Su penkių šalių Konstitucinių Teismų pirmininkais parlamento vadovė L. Graužinienė aptarė šalių bendradarbiavimą ir dialogą, stiprinant Konstitucinių Teismų veiklos europinę dimensiją. Ši dimensija yra itin aktuali, atsižvelgiant į šalims tenkančius geopolitinius iššūkius bei siekį stiprinti europinius nepriklausomus konstitucinius teismus visose Rytų partnerystės valstybėse.

L. Graužinienės teigimu, Konstitucija per dvidešimt trejus metus pasikeitė labai nežymiai.

„Tai rodo, kad žmonių priimtas svarbiausias šalies įstatymas atitinka mūsų valstybės piliečių lūkesčius ir interesus“, – teigė Seimo pirmininkė L. Graužinienė.

Vienu iš svarbiausių Konstitucinio Teismo darbų ji įvardija pagrindinio šalies dokumento puoselėjimą ir saugojimą bei atstovavimą kiekvieno šalies piliečio interesams.

Susitikime parlamento vadovė pasidžiaugė, kad, nagrinėdamas ekonominės krizės metu valdžios priimtus sprendimus, Konstitucinis Teismas stojo į žmonių pusę. „Tai akivaizdus įrodymas, kad Konstitucija saugo ir gina kiekvieno Lietuvos gyventojo teises ir interesus“, – pabrėžė L. Graužinienė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...