Lietuvoje

2015.10.26 10:14

Romų integracija dar pusmetį rūpinsis S. Skvernelio kritikuojamas centras

BNS2015.10.26 10:14

Romų integracija Vilniuje ateinantį pusmetį rūpinsis Romų visuomenės centras, kurio dalininkai, vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio teigimu, yra susiję su narkotikų platinimu čigonų tabore.

Romų visuomenės centras laimėjo vyriausybei pavaldaus Tautinių mažumų departamento paskelbtą konkursą, sandorio vertė siekia kiek daugiau nei 21 tūkst. eurų.

Romų visuomenės centro direktorė Svetlana Novopolskaja BNS sakė, kad centras organizuoja priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą lietuvių kalba, užklasinę veiklą, kompiuterinio raštingumo pamokas, teikia socialines paslaugas.

Visgi ji pabrėžė, kad šių pinigų centrui užteks „tik išgyventi“.

„Mes negalime pas save atlikti net kosmetinio remonto“, – sakė S. Novopolskaja.

Vidaus reikalų ministras S. Skvernelio spalio pradžioje yra sakęs, kad Romų visuomenės centro dalininkai yra patys susiję su narkotikų platinimu tabore. Jis sakė, kad čigonų integracijos paslaugą tabore turėtų teikti kita įstaiga.

S. Novopolskaja mestus kaltinimus neigė.

„Kaip galime neskirti mums pinigų, jeigu mes dalyvaujame elektroniniu būdu paskelbtuose viešuosiuose pirkimuose, kur yra ir kitų dalyvių?“ – nurodė Romų visuomenės centro direktorė.

Romų visuomenės centro dalininkai yra Tautinių mažumų departamentas, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos čigonų bendrija „Čigonų laužas“ ir Lietuvos vaikų fondas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.