Lietuvoje

2020.05.07 14:54

Karantino akivaizdoje vyresnio amžiaus žmonės skaitmeninio raštingumo mokosi patys

Per karantiną su įvairiomis problemomis internete susidūrė vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės. Mažiesiems mokytis nuotoliniu būdu padeda ne tik tėvai, bet ir socialiniai darbuotojai, o vyresni žmonės, negalėdami kompiuteriu naudotis bibliotekose, kur pagalbą teikia bibliotekininkas, drąsiau ėmė mokytis patys.

Prie nuotolinio mokymo mokiniai turėjo prisitaikyti ne tik psichologiškai, bet ir technologiškai. Padėti sunkiau besiverčiančioms šeimoms suskubo savivaldybės, mokymo įstaigos, įvairios individualios iniciatyvos.

„Visi vaikai aprūpinti ir kompiuteriais, ir planšetiniais kompiuteriais. Kur jau negali gauti nuotoliniu būdu užduočių, tai socialiniai darbuotojai tiesiog popierinį variantą nuneša vaikams, kad jie dalyvautų ugdymo procese“, – pasakoja Panevėžio vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė

Su naudojimosi internetu iššūkiais susidūrė ne tik moksleiviai. Nors bibliotekos ir atidarytos, jose prisėsti prie kompiuterių negalima. Dalis vyresnio amžiaus žmonių neteko galimybės internetu tvarkyti dokumentus, tęsti pradėtą mokymą.

Anot asociacijos „Langas į ateitį“ atstovės, karantinas paskatino vyresnio amžiaus žmones greičiau įgyti reikiamų kompiuterinių įgūdžių.

Paskelbus karantiną, buvo pasiūlyta galimybė 50 modulių įvairiomis temomis mokytis savarankiškai, nuotoliniu būdu.

„Susidomėjimas savarankiško mokymosi programomis padidėjo daugiau nei 10 kartų. Karantinas gerokai paspartins planuotus, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių nuolat atidedamus darbus ir sustiprins motyvaciją mokytis skaitmeninio raštingumo, išpopuliarins nuotolinį mokymąsi internete“, – teigė „Langas į ateitį“ informavimo ekspertė Birutė Stanevičienė

Anot mokymų organizatorių, nuotoliniai mokymai net ir pasibaigus karantinui bus organizuojami toliau.

Europos Komisija skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą yra įvardijusi kaip pagrindinį prioritetą. Per kiek daugiau nei dvi savaites nuotolinių mokymų programas jau baigė daugiau nei 300 žmonių.