Lietuvoje

2020.05.07 14:30

Vasiliauskas apie siūlymus susimažinti atlyginimą: tai dalis požiūrio į viešąjį sektorių

Lukas Blekaitis, ELTA2020.05.07 14:30

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, reaguodamas į siūlymus sumažinti valdybos pirmininko atlyginimą, sako, kad dabartinis jo darbo užmokestis yra patvirtintas teisės aktais, kuriais ir yra pasirašyta darbo sutartis.

„Aš susilaikyčiau nuo komentarų, nes atlyginimas įdėtas yra įstatyme labai aiškiai. Jei įstatymų leidėjas mano, kad atlyginimas turėtų būti kitoks, jis keičia įstatymus. Aš turiu dabartinį kontraktą, kuris remiasi dabartine įstatymo nuostata“, – teigė V. Vasiliauskas.

Anot Lietuvos banko valdybos pirmininko, tokie siūlymai parodo požiūrį į viešąjį sektorių.

„Kažkas panašaus vyko 2011 metais, buvau paskirtas, dar nepradėjau eiti pareigų ir kelios dienos iki pradėjimo atlyginimas sumažėjo. Dabar vėl apie tai kyla diskusijos. Įstatymų leidėjas laisvas elgtis, tačiau turėtų būti tam tikra logika, principai. Man tai dalis požiūrio į viešąjį sektorių“, – sakė V. Vasiliauskas.

Įvairioms frakcijoms atstovaujanti Seimo narių grupė siūlo sumažinti Lietuvos banko valdybos pirmininko atlyginimą.

Pagal jų įregistruotas Lietuvos banko įstatymo pataisas, jis būtų lygus keturiems (šiuo metu penkiems) piniginio tarpininkavimo įstaigų darbuotojų vidutiniams mėnesiniams darbo užmokesčiams, skelbiamiems Lietuvos statistikos departamento.

„Lietuvos banko viešai skelbiamoje informacijoje apie darbo užmokestį nurodyta, kad vidutinis nustatytas valdybos nario darbo užmokestis 2020 m. kovo mėnesį (neatskaičius mokesčių) sudarė 10 994 eurų. Remiantis skaičiavimais, valdybos pirmininko alga gali sudaryti daugiau kaip 12 tūkst. eurų, kai 2011 m. priėmus analogiškas įstatymo pataisas, mažinančias valdybos pirmininko atlyginimą, šis dydis sudarė apie 19 700 litų (arba 5 705 eurų) iki mokesčių“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Jame pažymima, kad 2019 m. paskutinį ketvirtį vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje buvo 1 358,6 euro, o prezidento alga yra 5 756 eurų atskaičius mokesčius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.