Lietuvoje

2020.05.07 14:25

Dagio partija parems Skvernelio Vyriausybę, bet į koaliciją jungtis neskuba

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.05.07 14:25

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pranešė, kad Krikščionių sąjunga, vadovaujama parlamentaro Rimanto Jono Dagio, išreiškė paramą Vyriausybei. Du narius Seime turinti Krikščionių sąjunga prieš kelis mėnesius.

Spaudos konferenciją surengę S. Skvernelis ir R. J. Dagys kalbėjo, kad šiuo metu reikalingas politikų susitelkimas. Ministras pirmininkas teigė, kad kritinėse situacijose matosi, kokių tiklsų siekia politikai ir politinės jėgos. S. Skvernelis sakė matantis būtinybę telktis ir spręsti tautai svarbius klausimus.

„Esu dėkingas, kad Krikščionių sąjunga priėmė sprendimą paremti Vyriausybę svarbiausiuose darbuose, tą paramą garantuoti tiek konstruktyviam darbui Seime, turint du Seimo narius, tiek ir pasitelkiant ekspertus, mokslininkus, atstovauti šitai politinei jėgai. Kiekviena parama svarbi, jei ji yra nuoširdi“, – sakė S. Skvernelis. Anot jo, atsirado niša tokios partijos, kaip Krikščionių sąjunga, susikūrimui.

Apie tai, kad būtinas susitelkimas, kalbėjo ir R. J. Dagys, sakydamas, kad krizėje būtinas bendras darbas, nors Seimas dabar demonstruoja ne tokią aukštą parlamentarizmo kultūrą.

R. Dagio vadovaujama Krikščionių sąjunga Seime turi du atstovus: jį patį ir Egidijų Vareikį. Partija nauja, kol kas rinkimuose nedalyvavusi. Visgi S. Skvernelis gyrė R. Dagį ir E. Vareikį kaip ilgametę patirtį turinčius politikus.

Tiesa, kol kas R. Dagys ir E. Vareikis prie valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nesijungia. E. Vareikis yra anksčiau buvęs LVŽS frakcijos nariu, bet juo nebėra nuo šių metų kovo mėnesio. R. Dagys ir S. Skvernelis teigė, kad kol kas nekalbama ir apie kokius nors kitus postus ar bendradarbiavimą rinkimuose.

„Šiandien kalbame apie turimą krizę valstybėje ir pagalbą tų, kurie nori prisidėti savo žiniomis, ekspertinėmis žinioms“, – sakė S. Skvernelis.