Lietuvoje

2020.05.07 13:27

Veryga: specialiųjų poreikių turinčius asmenis prižiūrinčių artimųjų testavimas dėl COVID-19 problemų neišspręs

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.05.07 13:27

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad žmonės, kurie karantino metu patys prižiūri specialiųjų poreikių turinčius artimuosius, turėtų laikyti visų apsaugos reikalavimų. Ministro manymu, artimuosius prižiūrinčiųjų asmenų nuolatinis testavimas dėl COVID-19 problemų neišspręs.

Ketvirtadienį Seime, Vyriausybės valandos metu, socdemė Raminta Popivienė teiravosi A. Verygos, kaip turėtų elgtis žmonės, kurie karantino metu lanko, slaugo artimuosius, turinčius specialiųjų poreikių.

Anot jos, karantino metu žmonės rekomenduojama kuo mažiau svečiuotis pas artimuosius, lankyti specialiųjų poreikių turinčius giminaičius, tačiau, kaip teigė R. Popovienė, socialiniai darbuotojai taip pat retai lanko specialiųjų poreikių turinčius asmenis, tad juos privalo prižiūrėti artimieji.

„Ar neplanuojama, kad artimieji, prižiūrintys specialiuosius poreikius turinčius žmonės, galėtų būti testuojami (dėl koronaviruso – LRT.lt) bent kartą per dvi savaites?“, – klausė A. Verygos socdemė.

Sveikatos apsaugos ministras replikavo, kad testavimas dėl koronaviruso problemos neišspręs.

„Testavimas kas savaitę ar kas dvi savaites šios problemos jiems neišspręs todėl, kad žmogus gali užsikrėsti, pirmas dienas neturėti simptomų, tyrimas gali būti neigiamas ir tuo mes jis jau gali būti pavojingas tam asmeniui, kurį lanko“, – Seime kalbėjo A. Veryga.

Ministro teigimu, žmonės, kurių artimieji turi specialiuosius poreikius, galbūt ir norėtų, kad jų giminaičius nuolat lankytų socialiniai darbuotojai arba, kad jų artimieji gyventų globos namuose, bet tokiu atveju, kaip tikino A. Veryga, jiems kiltų dar didesnis pavojus užsikrėsti COVID-19.

„Kartais bendraujant, susidaro toks vaizdas, kad ir iš artimųjų yra noras, kad žmogus būtų slaugos ar globos įstaigoje, o ne namuose, kur yra artimasis ar žmogus, kuris ateina aplankyti. Ten yra vienas žmogus, kuris ateina aplankyti. Turėkime galvoje, kad personalas, kuris dirba slaugos įstaigose, išeina kiekvieną dieną namo dažniausiai, taip pat kontaktuoja su kitais žmonėmis. Tas rizikas reikia suprasti“, – dėstė A. Veryga.

„Jeigu pats žmogus negalės prisižiūrėti, [...] jį ir turės kažkas atėjęs slaugyti. Bet tikrinimas kas dvi savaites nepasaugos šių žmonių (prižiūrinčių specialiuosius poreikius turinčius artimuosius – LRT.lt) nuo ligos plitimo, tai nėra sprendimas. Sprendimas yra naudoti apsaugos priemones ir tai labiau padės nei testavimas kas dvi savaites“, – pridūrė sveikatos apsaugos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt