Lietuvoje

2020.05.07 13:46

Nerimas dėl koronaviruso židinio V. Grybo g. name Vilniuje: testuos visus gyventojus

Židinys Kartenoje neužgęsta, atnaujinta 14.28
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.05.07 13:46

Nerimaujant dėl galimo koronaviruso židinio viename Vilniuje, Antakalnyje esančių namų, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nusprendė ketvirtadienį nuo COVID-19 patikrinti visus šio pastato gyventojus.

„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymu po pietų bus organizuotas visų namo gyventojų ištyrimas“, – žurnalistams sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

„Pavyko suorganizuoti, kad mobilusis punktas atvažiuos prie pat šio namo, kad gyventojai turėtų patogią galimybę išsitirti kuo greičiau“, – pridūrė ji.

NVSC duomenimis, koronavirusas buvo nustatytas dviem V. Grybo g. 33 namo, kuriame gyvena daug medikų, gyventojams. Vienas sergantysis buvo hospitalizuotas, o kitas išvežtas saviizoliacijai į savivaldybės patalpas.

Name identifikuota 13 sąlytį su susirgusiaisiais turėjusių asmenų. Vienas jų bus priverstinai izoliuotas savivaldybės patalpose, du asmenys išvyko saviizoliacijai kitur, o dešimt liko minimame name.

Pasak R. Lingienės, iš viso bus ištirti 148 butų gyventojai.

„Čia iš tikrųjų yra ką veikti“, – sakė ji.

NVSC spėjimu, infekcija į šį namą pateko ne iš sveikatos priežiūros įstaigos.

Sergantys medikai

Lietuvoje per trečiadienį buvo patvirtinti penki koronaviruso atvejai.

Anot R. Lingienės, vienas jų nustatytas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės medikei, dar vienas - Utenos apskrityje esančių Aknystos socialinės globos namų slaugytojai.

COVID-19 taip pat nustatytas Kretingos rajone įsikūrusios Kartenos katalikiškosios palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pacientai, o dar du atvejai susiję su Respublikine Kauno ligonine.

Lietuvoje koronavirusas iš viso buvo diagnozuotas 1433 žmonėms, 739 asmenys pasveiko, 49 mirė.

Iš viso COVID-19 nustatytas 282 sveikatos priežiūros specialistams, iš jų pasveiko 156.

Dar 317 asmenų šiuo metu yra saviizoliacijoje.

Židinys Kartenoje

Daug nerimo specialistams kelia neužgęstantis židinys Kartenos ligoninėje.

„Židinys kartenoje niekaip nesibaigia, nes kiekvieną savaitę yra fiksuojami nauji atvejai“, – sakė R. Lingienė.

Pasak jos, koronavirusas iš viso diagnozuotas daugiau nei 20 minėtos įstaigos pacientų ir nemažai daliai darbuotojų.

Anot R. Lingienės, niekas negali užkardyti, kad infekcija pateks net ir į sveikatos priežiūros ar globos įstaigas, bet užtikrinti jos neplitimą įmanoma tinkamai kontroliuojant situaciją, laikantis higienos, atliekant testus.

Specialistė taip pat sakė pastebėjusi, kad dažnai panašaus pobūdžio įstaigose darbuotojai nemoka naudoti asmens apsaugos priemonių.

„Sveikatos priežiūros įstaigose, socialinės globos įstaigose elementari klaidelė gali būti lemtinga. Apie tai reikėtų pagalvoti ir niekada nepamiršti“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

„Dažniausiai šiose įstaigose pacientai yra, deja, nevaikštantys. Tai kas išnešioja infekciją, jeigu galioja karantinas ir niekas iš pašalinių į įstaigą nepatenka?..“, – kalbėjo ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.