Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.07 11:51

Sąjūdis prieš Astravo AE ragina valdžią nedelsti dėl kaimynystėje statomos elektrinės

LRT.lt 2020.05.07 11:51

Nepaisant to, jog Astravo elektrinės vieta parinkta nesilaikant techninių ir tarptautinių reikalavimų, Baltarusijos energetikos ministerija trečiadienį pranešė, jog atominę elektrinę jau pasiekė atgabentas rusiškas branduolinis kuras. Pirmąjį reaktorių, iš numatytų keturių, planuojama įjungti jau šiemet, rašoma pranešime.

Anot Sąjūdžio vadovų, tokiais vienašališkais veiksmais Minskas ne tik nesilaiko įsipareigojimo įgyvendinti Europos Sąjungos testavimo nepalankiomis sąlygomis reikalavimus dar prieš pradedant eksploatuoti atominę elektrinę, bet ir šiurkščiai ir arogantiškai pažeidžia tarptautinius branduolinėms elektrinėms keliamus aplinkosaugos bei branduolinės saugos standartus.

Tam, jog Lietuvos nacionaliniai interesai būtų įgyvendinti, Lietuvos valdžia privalo:

- tarptautiniu lygiu laikytis politinės nuostatos blokuoti Europos Sąjungos iniciatyvas dėl susitarimo su Baltarusija (partnerystės prioritetų) pasirašymo, kol Baltarusijos branduolinės elektrinės statybos Astrave nebus nutrauktos;

- paraginti Europos Komisiją ir Tarybą išreikšti visišką solidarumą su Lietuva pripažįstant, kad Baltarusijos atominė elektrinė kelia grėsmę, ir priimant sprendimą, draudžiantį importuoti elektros energiją iš Baltarusijos Astravo AE (pirmojo reaktoriaus) į ES rinką;

- siekti, kad Lietuvos sąjungininkai įvestų sankcijas Astravo branduolinės elektrinės statytojui ir kitoms įmonėms bei tarpininkams, kurie dalyvauja statant ir prekiaujant nešvaria Astravo branduolinės elektrinės energija;

- nedelsiant parengti atitinkamą strateginės komunikacijos ir integruoto Lietuvos veiksmų įgyvendinimo planą.

Todėl Sąjūdis prieš Astravo AE sveikina šią savaitę Seime priimtą rezoliuciją „Dėl energetinės nepriklausomybės ir Astravo branduolinės elektrinės keliamos grėsmės” – tai svarbus žingsnis, įrodantis, jog dėl Lietuvos gyvybinio intereso galima susitelkti nepaisant partinės priklausomybės.

„Seime priimtą rezoliuciją būtina įgyvendinti kuo skubiau. Ypatingai svarbu, jog Lietuvos Vyriausybė šiuo klausimu veiktų ryžtingai ir nedelsiant imtųsi visų įmanomų politinių ir diplomatinių priemonių savo piliečių saugumui užtikrinti“, – pažymėjo Sąjūdis prieš Astravo AE.

Primename, jog Sąjūdis prieš Astravo AE yra pilietinei visuomenei ir įvairių politinių pažiūrų piliečiams atvira organizacija – jos nariais gali tapti visi, pritariantys organizacijos tikslams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi