Lietuvoje

2015.10.25 10:43

Apklausa: gyventojų nuomonė dėl demokratijos veikimo šalyje nekinta

ELTA 2015.10.25 10:43

Gyventojų nuomonė dėl demokratijos veikimo šalyje nekinta, rodo apklausa. Šiuo metu demokratija patenkintas kas ketvirtas šalies gyventojas.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rugsėjo 12–22 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, rugsėjį pusė (50 proc.) apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o keturi iš dešimties (39 proc.) respondentų buvo patenkinti demokratija Lietuvoje. Kas dešimtas (11 proc.) respondentas šiuo klausimu neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą.

Gyventojų nuomonė šiuo klausimu panaši buvo ir prieš mėnesį, ir prieš metus.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, daugiau patenkintos moterys nei vyrai, jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (per 800 eurų), specialistai, tarnautojai bei besimokantis jaunimas.

Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyrai, vyresni nei 30 metų žmonės, gyvenantys kaime, darbininkai, ūkininkai ir bedarbiai, rusų bei lenkų tautybių gyventojai.

Demokratijos veikimu šalyje daugiau už kitus patenkinti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (55 proc. patenkinti), Lietuvos socialdemokratų partijos (52 proc.) bei Liberalų sąjūdžio (50 proc.) rinkėjai. Tuo metu daugiausiai nepatenkintų yra tarp Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (88 proc. iš jų nepatenkinti demokratijos veikimu), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (61 proc.) bei partijos Tvarka ir teisingumas (55 proc.) rinkėjai.