Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.07 10:50

Viktoras Pranckietis siūlys kitą kandidatūrą į KT teisėjus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad tos pačios kandidatūros į Konstitucinio Teismo teisėjus neteiks.

„Tos pačios neteiksiu, bet apsispręsiu tada, kada man frakcijos pasiūlys. Norėčiau, kad žmogus būtų pateiktas ne tam, kad būtų atmestas. O tam, kad jis būtų paskirtas. Pirmas dalykas yra jo kompetencija ir teisininkų nuomonė, o ne kažkokie gandai, kas ir buvo padaryta“, – sakė V. Pranckietis.

Anot Seimo vadovo, savo teikimą derins su kitomis institucijomis.

„Neįpareigoja joks įstatymas skubėti, nes dabar jau neatlikta tai, kas turėjo būti atlikta. Manau, nebūtinai tai turi būti pavasario sesijoje. Mes derinsime su kitais teikėjais laiką, kad būtų vienu metu“, – teigė jis.

ELTA primena, kad balandžio 21 d. Seimas nepaskyrė naujų trijų Konstitucinio Teismo (KT) teisėjų.

Seimo pirmininkas siūlė Ingridos Danėlienės kandidatūrą į KT teisėjos pareigas. Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė Algio Norkūno bei Giedrės Lastauskienės kandidatūras. Parlamentas taip pat atmetė ir G. Nausėdos teiktą Sigitos Rudėnaitės kandidatūrą į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkes. Maža to, parlamentas ne tik nepaskyrė S. Rudėnaitės į LAT pirmininkes, bet ir atleido ją iš Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų. Pasak G. Nausėdos, G. Lastauskienės kandidatūra į KT narius bei S. Rudėnaitės – į LAT pirmininkus Seimui bus teikiama antrą kartą.

Siūlo Seimo nariams, kurie gaus 200 eurų, juos paaukoti kitiems

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis siūlo pensinio amžiaus sulaukusiems Seimo nariams, kurie taip pat gaus vienkartines 200 eurų išmokas, jas paaukoti kitiems.

„Aš labai skatinčiau tai, kad gaudami daugiau, jie ir galėtų dalintis daugiau. Manau, lengviausia galimybė yra aukoti, nes atsisakyti yra sudėtinga, mes turėtume keisti įstatymus, kad atlyginimai Seimo narių būtų sumažinti. O aukojimas yra kelias, kai tu gali pasidalinti ir nebūtina to labai garsiai viešinti, kur, kam ir kiek ir ko padovanojai“, – sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, daugiau kaip 60 metų yra apie pusę Seimo narių.

Ketvirtadienį Seimas turėtų priimti sprendimą ir dėl vienkartinės 200 eurų išmokos skyrimo daliai asmenų. Ji būtų skiriama, jeigu žmogui iki 2020 metų gruodžio 31 dienos buvo arba bus paskirta bent viena iš šių „Sodros“ išmokų: senatvės, netekto darbingumo (invalidumo) pensija, našlių, našlaičių ar maitintojo netekimo pensija, ištarnauto laiko pensija, kompensacija už ypatingas darbo sąlygas, šalpos pensija ar kompensacija ir panašiai.

Tokias išmokas turėtų gauti beveik 910 tūkst. asmenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi