Lietuvoje

2020.05.07 10:43

Skvernelis: pareigūnai gauna priedus prie algų, jie turi ir socialinių garantijų paketą

Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.05.07 10:43

Statutinių pareigūnų profsąjungoms prašant didesnių priedų prie algų, nes pareigūnai karantino dėl koronaviruso metu dirba pavojingomis sąlygomis, premjeras Saulius Skvernelis kartoja, kad šie gauna priedus iki 50 proc. gaunamos algos.

Vyriausybės vadovas, ketvirtadienį Seime paklaustas, ar statutiniai pareigūnai nusipelnė didesnių nei Vidaus tarnybos statute numatytų priedų, kartojo, kad šie gauna iki 50 proc. gaunamo atlygio priedus, tam skiriami valstybės rezervo pinigai.

Skvernelis: jei gaučiau tokį atlyginimą kaip Lietuvos banko pirmininkas, tai galėčiau susimažinti algą

„Pareigūnai turi galimybę, pagal Vidaus tarnybos statytą, kuris reglamentuoja jų veiklą, ta priedą gauti, jie jį ir gauna. Ir nepamirškime, kad tai yra specifinė tarnyba, kuri turi kitų socialinių garantijų paketą, ko neturi kiti dirbantieji, tame tarpe – ir medikai“, – atkreipė dėmesį S. Skvernelis.

LRT.lt primena, kad Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų suvienijimas kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Seimą, premjerą S. Skvernelį, prašydamas priimti įstatymo pataisas, kurios leistų pavojingomis sąlygomis karantino metu dirbantiems pareigūnams išmokėti 60-100 proc. dydžio priemokas prie algų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.