Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.07 10:03

Skvernelis: jei gaučiau tokį atlyginimą kaip Lietuvos banko pirmininkas, tai galėčiau susimažinti algą

atnaujinta 10.06

Premjeras Saulius Skvernelis neatskleidžia, ar COVID-19 pandemijos metu sieks susimažinti sau algą, tačiau pabrėžia – jei gautų tokią algą, kaip Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas, sutiktų atlyginimą susimažinti bent trečdaliu.

„Jeigu aš gaučiau tokį atlyginimą kaip Lietuvos banko valdybos pirmininkas, tai tikrai sutikčiau susimažinti atlyginimą bent trečdaliu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar pandemijos metu ketina susimažinti algą, ar pritaria, kad LB vadovas turėtų susimažinti savo atlygį.

Seimo narys, liberalas Kęstutis Glaveckas parlamente įregistravo įstatymo pataisą, kuria siūlo penktadaliu sumažinti LB valdybos pirmininko Vito Vasiliausko atlyginimą, kuris šiuo metu, parlamentaro skaičiavimais, gali siekti apie 12 tūkst. eurų popieriuje (apie 7260 eurų į rankas).

K. Glaveckas tikina, kad per pastaruosius 10 metų LB vadovo atlyginimas augo kone 3 kartus bei šiuo metu yra didesnis už prezidento atlyginimą, kuris siekia 5 756 eurų į rankas.

Skvernelis: jei gaučiau tokį atlyginimą kaip Lietuvos banko pirmininkas, tai galėčiau susimažinti algą

Ramūno Karbauskio teigimu, tai, jog V. Vasiliausko bei kitų centrinio banko vadovų atlyginimai yra didesni nei valstybės vadovų, yra „nenormali situacija“.

„Bendrai jokių atlyginimų niekam mažinti nereiktų, krizės metu to daryti negalima, bet šnekant apie Lietuvos banko vadovybės atlyginimus, jie yra beprotiškai dideli, kelis kartus didesni nei Lietuvos prezidento, Vyriausybės vadovo, ir tai nenormali situacija“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, tokia atlyginimų politika yra keista, galbūt padiktuota jam nesuprantamų motyvų.

Pasak R. Karbauskio, siūlymas dėl LB vadovo atlyginimo mažinimo bus svarstomas.

Įstatymo pataisų projekte idėja sumažinti LB valdybos pirmininko algą argumentuojama tuo, kad tokiu siūlymu siekiama visuomenės pajamų gavimo ir paskirstymo solidarumo, kuris aktualus valstybei, bandant įveikti COVID–19 sukeltos ekonominės krizės pasekmes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi