Lietuvoje

2020.05.07 11:15

Lietuvos paplūdimiai jau ruošiami vasarai, tačiau kokių taisyklių reiks laikytis – neaišku

Pajūryje jau ruošiamasi vasaros sezonui: į paplūdimius vežamos persirengimo kabinos, darbui rengiasi gelbėtojai. Tiesa, kaip šią vasarą reikės dirbti ir ilsėtis – nežino niekas. Savivaldybės laukia Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, ministras Aurelijus Veryga sako, kad rekomendacijos dar neparengtos, nes laukiama savivaldybių siūlymų.

Į paplūdimius grįžta vasaros inventorius: persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės, gelbėtojų postai. Įprastai jie darbą paplūdimiuose pradeda nuo birželio pirmosios, bet kaip šiemet reikės dirbti – dar nežinia. Laukiama Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų, kaip turėsime elgtis paplūdimiuose.

Panorama. Lietuva ragina Minską stabdyti Astravo elektrinės paleidimo darbus ir nedelsiant priimti tarptautinių ekspertų grupę (su vertimu į gestų k.)

„Kol kas nelabai įsivaizduojame, nes neaišku, kokia padėtis bus vasarą, jeigu bus karantinas, ar kažkas panašaus, vis tiek darys gelbėtojai prevenciją, kaip žmonėms elgtis paplūdimyje, kokiu atstumu vienas nuo kito būti“, – teigia „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Kaip vasarą deginsis ar maudysis – nežino ir poilsiautojai.

Įprastai Klaipėdos paplūdimiuose ir Smiltynėje budi 70 gelbėtojų, šiuo metu komanda renkama. Konkurencija didžiulė – kol gelbėtojai negali išvažiuoti dirbti svetur, ieško darbų čia. Tačiau dėl karantino kandidatų neįmanoma patikrinti, ar šie moka plaukti.

Neringoje dar sprendžiama, kaip bus organizuojamas gelbėtojų darbas šią vasarą.

„Laukiam Sveikatos apsaugos ministerijos išaiškinimo, būtent kaip turi būti organizuojamas poilsis ir pramogos paplūdimiuose. Tikrai žinome, kad bus paplūdimių zonavimas, suoliukai, stovės šiukšliadėžės, paplūdimiai bus valomi“, – pasakoja Neringos savivaldybės atstovė Sandra Vaišvilaitė.

Į Palangos paplūdimius, kurie dabar maitinami smėliu, gelbėtojai grįžta gegužės viduryje, dvi savaites ruošiasi ir pildo komandą.

„Mes turim 60 proc. senųjų gelbėtojų, kurie ateina dirbti. Nuo birželio 1 dienos bus paleisti visi postai, 17 postų bus atidaryta“, – sako Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Kol savivaldybės laukia konkrečių rekomendacijų, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga paragino jas pačias teikti siūlymus. Pasak ministro, reikėtų išlaikyti bendrą principą, kad žmonės nesibūriuotų ir laikytųsi atstumo.