Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.06 22:28

Jurbarke merginą mušęs ir prievartavęs kovotojas apskundė teismo nuosprendį

jurbarkosviesa.lt 2020.05.06 22:28

2019 m. gegužę jurbarkiečio Manto Icikevičiaus žiauriai sumuštos ir prievartautos merginos byloje pabaigos nematyti. Didžiulį visuomenės pasipiktinimą sukėlusį pirmos instancijos Tauragės apylinkės teismo sprendimą apskundė visos pusės – nukentėjusioji, prokuratūra ir pats smurtautojas.

Nuosprendis netenkina

Nuosprendis žinomam kovos menų sportininkui Tauragės apylinkės teisme buvo paskelbtas vasario 27-ąją. Nepilnametę merginą žiauriai sudaužiusiam ir seksualiai prievartavusiam jurbarkiečiui teismas skyrė trejus metus ir keturis mėnesius įkalinimo bausmę atidedant trejiems metams. Po trejų metų teismas spręstų, ar smurtautojas pasimokė, ar vis tik jį reikia uždaryti į įkalinimo įstaigą.

Vaikinas taip pat turi sumokėti 12 tūkst. eurų už padarytą neturtinę žalą, kurios dalis, penki tūkstančiai, jau buvo atlyginta teismui priimant nuosprendį. Nuteistasis taip pat atlygino turtinius nuostolius – apmokėjo nukentėjusiosios merginos šeimos patirtas išlaidas dėl teismo. Ši suma siekė maždaug keturis tūkst. eurų.

Smurtautojas taip pat buvo įpareigotas mokytis arba dirbti, nekeisti gyvenamosios vietos bei metus laiko nevartoti alkoholinių gėrimų.

Iškart po nuosprendžio paskelbimo nukentėjusiosios pusė ir prokuratūra neslėpė, kad nuosprendį skųs. Tokių pačių veiksmų ėmėsi ir nuteistojo gynėjas.

Nukentėjusios merginos advokatas Mindaugas Vasiliauskas tikino, kad nuosprendį skundė dėl dviejų dalykų – pirmiausia dėl to, kad M. I. už padarytą nusikaltimą nebuvo skirta reali laisvės atėmimo bausmė. „Antroji priežastis – neturtinė žala, kurios prašėme – priteista tik iš dalies“, - sakė advokatas. M. Vasiliauskas kol kas atsisakė patikslinti, kokia suma tenkintų nukentėjusiąją ir jos šeimą.

Nuosprendį skundė ir nuteisto M. I. advokatas Edgaras Jautakis. Gynėjas atsisakė įvardyti skundo motyvus ir plačiau situacijos nekomentavo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi