Lietuvoje

2020.05.06 19:43

Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų nuomonės dėl verslinės žvejybos ribojimų išsiskyrė

BNS2020.05.06 19:43

Išsiskyrus Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijų nuomonėms dėl verslinės žvejybos ribojimų, parlamentinis Kaimo reikalų komitetas trečiadienį nutarė daryti dviejų savaičių pertrauką Žuvininkystės įstatymo pataisų svarstyme.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad verslinės žvejyba turi būti ribojama plačiau, tačiau Žemės ūkio ministerijos atstovai su tuo nesutinka.

Pagal Vyriausybės siūlymus, rudens žuvų migracijos metu būtų draudžiama verslinė žvejyba pusės kilometro spinduliu nuo Šventosios upės žiočių ir vieno kilometro spinduliu nuo Klaipėdos uosto molų.

„Žvejybos draudimai prie upių žiočių daugelyje valstybių egzistuoja jau ne vieną šimtmetį. Manau, kad žvejyba upių žiotyse ne padeda verslui, bet jį žlugdo. Nežvejojant upių žiotyse – nerštui migruojančių žuvų sankaupose, praeivių žuvų ištekliai pagausėtų ir ilgalaikėje perspektyvoje žvejai jų sugautų daugiau tiek jūroje, tiek vidaus vandenyse“, – pranešime spaudai teigė aplinkos ministras K. Mažeika.

Anot jo, šiuo metu nustatyta žvejybos tvarka vidaus vandenyse pasiteisino ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriu, todėl šios tvarkos įtvirtinimas įstatymu prisidėtų prie ilgalaikio vidaus vandenų žuvininkystės tvarumo.

Tačiau žemės ūkio ministro patarėja Giedrė Pupšytė Seimo komitete pareiškė, kad siūlymai dėl draudžiamos verslinės žvejybos nėra paremti moksliniais tyrimais.

Ministerijos atstovės teigimu, uždraudus tokią žvejybą, nebeliktų verslinės žvejybos priekrantėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.