Lietuvoje

2020.05.06 17:11

Į Lietuvą leista atvykti dar beveik šimtui užsieniečių

BNS 2020.05.06 17:11

Lietuvoje dėl koronaviruso epidemijos galiojant karantinui, Vyriausybė trečiadienį pritarė 99 užsieniečių specialistų atvykimui į šalį, dauguma jų dirbs su geležinkelio projektais.

Susisiekimo ministerija prašė leidimo leisti atvykti 67 Estijos kompanijos „Leonhard Weiss“ darbuotojams.

Pasak susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, jie dirbtų rekonstruojant „Rail Baltica“ ruožus, atliktų neeksploatuojamo Vilniaus geležinkelio stoties pėsčiųjų tunelio griovimo, Kauno regiono geležinkelio kelio priežiūros ir kitus darbus.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paprašė leidimo atvykti 32 užsienio šalių piliečiams.

„Visais atvejais iš esmės tai yra susiję su technologiniais procesais, tam, kad būtų užtikrintas reikalingos įrangos diegimas arba remontas, kad būtų išvengta technologinių prastovų. Visos įmonės įsipareigoja atvykstantiems darbuotojams taikyti 14 dienų izoliacijos reikalavimus“, – kalbėjo laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Bendrovei „Linde Gas“ reikalingas trijų asmenų atvykimas, „Yara Lietuvai“ – vieno, „Vilniaus baldams“ – 11 asmenų, „Panevėžio statybos trestui“ – 12, „Lietpak“ – keturių, „Larentai“ – vieno asmens atvykimas.