Lietuvoje

2020.05.06 15:56

Skvernelis teigia, kad COVID-19 bangų gali būti, bet tokių priemonių, kokios buvo, netaikys

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.05.06 15:56

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį teigė, kad artimiausiu metu bus sprendžiama dėl galimybės moksleiviams sugrįžti į mokyklas. Jis taip pat teigė, kad jei pasibaigus karantinui atsiras koronaviruso židinių, bus siekiama susitvarkyti taip, kad nereikėtų taikyti priemonių šalies mastu.

Sieks atnaujinti ugdymo procesą

Premjeras kalbėjo, kad vienas iš svarbių siekių yra atnaujinti ugdymo procesą, bet darant tai turi būti užtikrinamas saugumas. Vyriausybė nutarė, kad nuo gegužės 18-osios leidžiama atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą. Kol kas nėra visiškai aišku, kada pradės veikti mokyklos.

„Tikrai, noras yra, kad moksleiviai grįžtų į mokyklas. Dabar, kai priėmeme sprendimą dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, tai artimiausias darbtovarkės klausimas yra būtent bendrasis ugdymas. Galėtų būti kalbama ir priimami sprendimai, galbūt, apie pradinį mokymą pirmoje eilėje“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, jei koronaviruso plitimo tendencija išliks tokia, kokia yra dabar, bus galima spręsti, kurių klasių moksleiviai galėtų grįžti į mokyklas. S. Skvernelis sakė besitikintis, kad tai pavyks dar šiais mokslo metais.

Griežtų priemonių nebetaikys

S. Skvernelis kalbėjo, kad po karantino gali susiklostyti situacija, kai šalyje bus keturios ar penkios teritorijos, kuriose bus įvestas karantinas skirtingomis formomis. Anot premjero, tai priklausys nuo to, koks bus vieno ar kito židinio paplitimas.

„Gali būti, kad viename iš miestelių, kažkokioje teritorijoje, prekybinėje vietoje, nustačius protrūkį, galimai bus atsekinėjami kontaktai ir toje vietoje bus taikoma izoliacija arba karantinavimas. Kaip minėjau, gali būti keletas ar keliolika didesnių ar mažesnių bangų, bet tokių priemonių mes netaikysime, bent stengsimės netaikyti, kol nebus šalies mastu“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, gali būti, kad kažkur neveiks nei viena kavinė ar nei vienas sporto klubas. Tai, premjero teigimu, priklausys nuo kilusio židinio pobūdžio.