Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.06 13:49

Veryga: reikalavimas masiškai dėvėti kaukes ilgainiui dings

atnaujinta 14.22
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.05.06 13:49

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad kai kurie anksčiau paskelbti reikalavimai karantino metu bus sušvelninti arba atšaukti, pavyzdžiui, privalomas kaukių dėvėjimas atvirose erdvėse.

Trečiadienį spaudos konferencijos metu A. Veryga tvirtino, jog privalomai kaukes dėvėti gali tekti dar kelias savaites ar mėnesį. Galiausiai, ministro teigimu, šis reikalavimas bus atšauktas, numačius kelias išimtis.

„Labiausiai tikėtinas scenarijus, kad tas masinis, visuotinis kaukių dėvėjimas atvirose erdvėse ilgainiui dings, jis turėtų, matyt, likti tokiose vietose, kur žmonės tiesiog susitinka, būna kartu. Tai būtų parduotuvės, prekybos centrai ar ten, kur žmonės gyvai susitinka, bendrauja, kur sudėtinga išlaikyti fizinę distanciją. Koks tai būtų laikotarpis, sudėtingas spėlioti“, – svarstė A. Veryga.

Vis dėlto jis vylėsi, kad rankų dezinfekcija, asmens higienos laikymasis Lietuvoje ir po karantino pabaigos taps kiekvieno piliečio įpročiu.

Perspėjo rizikos grupėse esančius asmenis

Sveikatos apsaugos ministras, paklaustas apie galimus sprendimus dėl ikimokyklinio įstaigų veiklos, tikino, kad asmenų, esančių rizikos grupėje, kurie dirba minėtose įstaigose, nėra daug. Tiesa, anot A. Verygos, tikėtina, kad tokioms įstaigoms bus rekomenduojama vengti rizikos grupėms priklausančių asmenų buvimo darbo vietose.

„Rekomendacija bus vengti vyresnio amžiaus rizikos grupės asmenų darbo vietose, kur vaikai grįš į darželius ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas“, – tvirtino A. Veryga.

Kalbėdamas apie vaikų darželius ministras patikino, kad svarbiausias klausimas bus ne vaikų grupių dydžiai, o tai, kaip bus pasirūpinta kiekvienu vaiku, tai yra saugumo reikalavimų paisymas.

Į svečius niekas nedraudžia eiti, bet būtina įvertinti riziką

A. Verygą, paklaustas apie tai, kada bus galima eiti pas artimuosius, draugus į svečius, pabrėžė, kad to Vyriausybė niekada nebuvo uždraudusi, tačiau, ministro teigimu, kiekvieną kartą būtina įvertinti koronaviruso užsikrėtimo riziką.

„Į svečius niekas ir nebuvo uždraudęs žmonėms eiti. Aš manau, kad kai kas, matyt, ir nueidavo.

Bet noriu priminti tam tikrus principus. Neužmirškite, kad nuėję į svečius, ten galite rasti rizikos grupės žmonių ir, būdami užsikrėtę, tą ligą galite nunešti. Dėl to ir nerekomenduojama tai daryti“, – aiškino A. Veryga.

Dėl lankymosi paplūdimiuose laukia savivaldybių iniciatyvų

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga spaudos konferencijos metu teigė, kad artėjant vasarai, rekomendacijos dėl lankymosi paplūdimiuose kol kas nėra parengtos, tačiau laukiama savivaldybių pasiūlymų.

„Dėl paplūdimių rekomendacijos kol kas nėra paruoštos, lauktume ir pačių savivaldybių aktyvesnio įsitraukimo, nes jau tapo tokiu blogu įpročiu laukti kiekvienu klausimu iš ministerijos iškart avansu įvairiausių išaiškinimų“, – aiškino ministras.

Anot jo, savivaldybės turėtų susimąstyti apie bendrus apsaugos principus, kad koronavirusas negalėtų plisti.

„Reikėtų galvoti, kaip išlaikyti tam tikrą bendrą principą, kad žmonės nesibūriuotų, kad galėtų laikytis tam tikrų atstumų – kad nesusidarytų sąlygos ligai tiesiog plisti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

„Tikrai lauktume didesnio pačių savivaldybių aktyvumo, įsitraukimo ir pasiūlymų, kaip jos galvoja, kad būtų galima reglamentuoti paplūdimių lankymą“, – pridūrė A. Veryga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi