Lietuvoje

2020.05.06 12:25

Koronaviruso atvejis Vilniuje: du užsikrėtę asmenys V. Grybo g. 33 name, jame gyvena daug gydytojų

prašoma atsiliepti ten gyvenančius medikus; svarstoma tirti visus gyventojus
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.05.06 12:25

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras atvejų skaičius siekia 1 428, tačiau nerimą sukėlė vienas atvejis Vilniuje.

Kaip spaudos konferencijoje pranešė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, vienam Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės darbuotojui buvo nustatytas COVID-19, jis gyvena Antakalnyje, name yra bendro naudojimo patalpos.

„Gyvena Antakalnio mikrorajone, V. Grybo g. 33 name. Pastatas istoriškai žinomas, nes jame gyvena daug sveikatos priežiūros specialistų. Svarbu tai, kad šiame pastate yra bendri tualetai, dušai, bendros virtuvės. Apklausti šio namo antro aukšto gyventojai, išsiaiškinta, kad dalis jų dirba sveikatos įstaigose, bet mes prašytume įstaigų atstovų, jei žinote, kad jūsų darbuotojas gyvena šiuo adresu, kreiptis į NVSC“, – sakė R. Lingienė.

NVSC atstovė prašo visų gydymo įstaigų atstovų, jei jie žino, kad jų vadovaujamoje ligoninėje dirba medikai, kurie gyvena šiame name, informuoti NVSC.

„Prašytume sveikatos priežiūros įstaigų atstovus, jeigu jūs žinote, kad jūsų darbuotojas gyvena šiuo adresu, nedelsiant kreiptis į NVSC, kad galėtume imtis prevencinių priemonių visi kartu“, – žinia medikų bendruomenei pasidalijo R. Lingienė.

Viename aukšte – du koronaviruso atvejai, patalpos dezinfekuojamos, svarstoma tirti visus gyventojus

Žiniasklaidos atstovų duomenimis, tai nėra pirmasis infekcijos atvejis, kuris nustatytas šiame bendrabutyje, tą patvirtino ir NVSC Vilniaus skyriaus vadovė.

„Taip, tai yra antrasis atvejis, bet pirmas asmuo, kuriam nustatyta infekcija, nėra sveikatos sistemos darbuotojas. Į statistiką, žinoma, tai pateko, tačiau nematėme prasmės pasakoti apie kiekvieną atvejį, tai atrodė kaip įprastinis atvejis“, – sakė R. Lingienė.

NVSC atstovė atskleidė, kad pirmasis atvejis Grybo g. 33 name nustatytas tik pirmadienį.

„Detalios informacijos aš neturiu, vyksta atvejo diagnostika. Mūsų specialistai aiškinasi situaciją ir Psichiatrijos ligoninėje ir aiškinasi viską. Šis atvejis yra absoliutaus mūsų dėmesio centre. Dar nepavyko nuo vakar susisiekti su visais namo gyventojais. Kadangi abu atvejai fiksuotas antrame namo aukšte, apklausti šio aukšto gyventojai, gal dar dviejų nesurasta. Radome vieną sveikatos priežiūros įstaigą, tačiau mes kreipiamės per žiniasklaidą, kad jei jie taip pat turi informacijos, o tada mes efektyviau atliksime savo darbą. Svarstome apie poreikį galbūt testuoti pastato gyventojus, bet šiuo metu labai intensyviai dirba mūsų žmonės ten“, – sakė R. Lingienė.

Buvo paklausta, ar abu atvejai, kurie fiksuoti šiame pastate, susiję. R. Lingienės duomenimis, tokio fakto kol kas neužfiksuota, tačiau vis dar vyksta tyrimas, todėl situacija gali ir pasikeisti.

„Kol kas sąsajų nematome, bet vyksta tyrimas, todėl neatmetame jokių galimybių“, – sakė R. Lingienė.

Vis dar izoliavęsi 280 medikų

NVSC Vilniaus skyriaus vadovė taip pat pateikė naujausius duomenis, kiek šiuo metu yra izoliuotų medikų ar kitų sveikatos priežiūros specialistų.

Jų šiuo metu yra 280.

„Daugiausia jų yra Klaipėdos apskrityje, net 128 sveikatos priežiūros specialistai turi būti izoliavęsi. Iš viso nuo epidemijos pradžios Lietuvoje buvo izoliavęsi 1 134 sveikatos priežiūros specialistai, daugiausia jų buvo Vilniaus apskrityje, 849, tačiau jie jau baigė tą laikotarpį ir grįžo į darbą“, – sakė R. Lingienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.