Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.24 10:21

Jungtinių Tautų 70-mečio proga Gedimino pilis sušvis mėlynai

BNS 2015.10.24 10:21

Minint Jungtinių Tautų 70-metį, šeštadienio vakarą mėlyna šviesa bus apšviesta Gedimino pilis.

Taip Lietuva jungiasi prie tarptautinės akcijos „Nuspalvink pasaulį mėlynai, JT spalva“. Užsienio reikalų ministerija kviečia vilniečius ir miesto svečius taip pat švęsti JT jubiliejų bei Lietuvos narystę JT Saugumo Taryboje – įamžinti šią akciją nuotraukose ir filmukuose bei su žymėmis #UN70 ir #UNBlue dalytis jais socialiniuose tinkluose.

Akcijos metu taip pat sušvis Jungtinių Tautų būstinė ir dangoraižis „Empire State Building“ Niujorke, „SkyTree“ bokštas Tokijuje, Briuselio miesto rotušė, Atėnų miesto rotušė ir Dzeuso šventykla, Jet d`Eau fontanas Ženevoje, Hagos miesto rotušė ir Taikos rūmai, Meksikos nepriklausomybės angelas ir Dailės rūmai.

„Jungtinių Tautų jubiliejus – gera proga įvertinti reikšmingus JT pasiekimus stiprinant tarptautinę taiką ir saugumą, taip pat ieškoti sprendimų, kaip JT turėtų reformuotis, prisitaikydama prie dabarties iššūkių, kad galėtų efektyviai užkirsti kelią konfliktams ir agresijai, bandymams perbraižyti valstybių sienas, terorizmo plitimui, žmogaus teisių pažeidimams“, – teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

JT įkurta 1945 metais, pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. Šią tarptautinę organizaciją sudaro 193 valstybės. Lietuva JT nare tapo 1991 metų rugsėjo 17 dieną.

Šalis 2014 ir 2015 metais yra nenuolatinė JT Saugumo Tarybos narė.

Gedimino pilis mėlyna spalva švytės penkias valandas – nuo šeštadienio 20 val. iki sekmadienio 1 val. nakties.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi