Lietuvoje

2020.05.06 11:57

Lietuvoje – dar viena mirtis nuo koronaviruso: iš viso nuo infekcijos šalyje mirė 49 žmonės

atnaujinta 13.27
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.05.06 11:57

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė trečiadienį pranešė apie dar vieną mirties nuo koronaviruso atvejį Lietuvoje. Asmuo, anot jos, mirė Kauno klinikinėje ligoninėje.

„Deja, šiandien ryte, prieš 10 valandą, buvo gauta informacija iš Kauno klinikinės ligoninės apie dar vieną mirtį, asmuo prieš tai gydytas Respublikinėje Kauno ligoninėje. Asmuo priklausė rizikos grupei, pagal savo amžiaus ir lydinčius susirgimus“, – spaudos konferencijos metu pranešė R. Lingienė.

Anot jos, anksčiau, tai yra antradienį, pranešta apie asmens mirtį nuo koronaviruso, kuris mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Pasak R. Lingienės, anksčiau šis žmogus buvo gydomas Kartenos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Asmuo priklausė rizikos grupei, sirgo kitomis ligomis.

R. Lingienės teigimu, informacija apie kitą mirtį nuo koronaviruso antradienį gauta Šiaulių Respublikinės ligoninės: mirė Joniškio rajono gyventojas, priklausęs rizikos grupei.

Pasveikusiųjų daugiau negu sergančiųjų

Pasak NVSC atstovės, šiuo metu Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę 659 žmonės. Anot R. Lingienės, šiuo metu nuo COVID-19 pasveiko 718 asmenų.

„Tai yra pirmas kartas, kai pasveikusiųjų skaičius Lietuvoje viršija šiuo metu sergančių asmenų skaičių“, – komentavo ji.

NVSC Vilniaus departamento vadovės teigimu, iš šiuo izoliacijoje esančių 374 žmonių 280 yra sveikatos priežiūros įstaigų specialistai.

R. Lingienės teigimu, stacionare šiuo metu nuo koronaviruso gydomi 92 asmenys, iš jų reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 14, pacientų, kuriems taikoma plaučių ventiliacija – 9, su deguonies kaukėmis – 24.

Pasak NVSC atstovės, šiuo metu Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę 659 žmonės. Anot R. Lingienės, šiuo metu nuo COVID-19 pasveiko 718 asmenų.

„Tai yra pirmas kartas, kai pasveikusiųjų skaičius Lietuvoje viršija šiuo metu sergančių asmenų skaičių“, – komentavo ji.

NVSC Vilniaus departamento vadovės teigimu, iš šiuo izoliacijoje esančių 374 žmonių 280 yra sveikatos priežiūros įstaigų specialistai.

Trečiadienį pranešta apie 5 infekcijos atvejus šalyje. Per paskutinę parą ištirta 7387 ėminys dėl įtariamo koronaviruso.

R. Lingienė spaudos konferencijos metu patikslino, kad iš penkių koronaviruso atvejų, nustatytų per praėjusią parą, trys fiksuoti Kauno respublikinėje ligoninėje, vienas – Vilniaus Psichiatrijos ligoninėje. Kitas, koronavirusu užsikrėtęs asmuo, pasak NVSC atstovės, nesusijęs su jokia gydymo įstaiga.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga džiaugėsi, kad Lietuvoje daugėja pasveikusiųjų nuo koronaviruso žmonių skaičius. Jis pranešė, kad uostamiestyje esančiuose privačiuose slaugos namuose Klaipėdos hospisas 12 pacientų pasveiko nuo infekcijos. Jiems buvo atlikti pakartotiniai tyrimai.

Situacija Respublikinėje Kauno ligoninėje: 91 darbuotojas turėjo sąlytį su užsikrėtusiais

NVSC Vilniaus departamento vadovė R. Lingienė, kalbėdama apie situaciją Respublikinėje Kauno ligoninėje, priminė, kad gegužės 4 d. atliktas koronaviruso tyrimas pacientui. Jį ketinta perkelti į kitą skyrių, žmogus jokių COVID-19 simptomų nejuto. Anot R. Lingienės, kai pacientui nustatytas koronavirusas, buvo ištirti visi Terapijos klinikos Vidaus ligų skyriuje buvę 28 pacientai keturiems jų nustatyta COVID-19 infekcija.

„Šios ligoninės terapijos skyriuje dirba 172 darbuotojai. Dirbant kartu su sveikatos priežiūros įstaigos infekcijos kontrolės specialistais, pirminiais duomenimis, nustatyti 91 šios ligoninės darbuotojas, turėjęs sąlytį su užsikrėtusiais asmenimis“, – aiškino R. Lingienė.

Anot jos, šiuo metu tiriami visi minėti medicinos darbuotojai.

Iš reabilitacijos centro „Pušyno kelias“ leista išleisti penkis pacientus

R. Lingienė tikino, kad Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ situacija nėra pakitusi – koronavirusu tebėra užsikrėtę aštuoni žmonės, tai yra šeši pacientai ir du įstaigos darbuotojai.

Pasak jos, šios savaitės pabaigoje reabilitacijos centre bus atliekami pakartotiniai koronaviruso tyrimai tiek pacientams, tiek ir darbuotojams, kurie turėjo sąlytį su infekuotais asmenimis.

R. Lingienė pranešė, kad „Pušyno kelias“ norėjo iš įstaigos išleisti septynis pacientus, kurie nėra užsikrėtę koronavirusu, tačiau, pasak NVSC atstovės, leista iš įstaigos išleisti penkis pacientus.

„Pacientai, kurie palikti gydytis reabilitacijos centre, praktiškai visi perkelti į vienvietes palatas, kad būtų galima kuo labiau sumažinti riziką turėti sąlytį su infekuotais asmenimis“, – teigė R. Lingienė.

Patvirtintų ligos atvejų – 1428

Iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1428. Padaugėjo pasveikusiųjų skaičius – šiuo metu jų suskaičiuota jau 718 asmenų.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, šalyje mirė 49 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Pirmą kartą SAM informavo, kad bent 3 žmonės mirė dėl kitų priežasčių, nors pastariesiems buvo nustatytas koronavirusas.

Ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 374 žmonės.