Lietuvoje

2020.05.06 10:56

Per 24 valandas koronavirusas nustatytas 5 žmonėms, pasveikusiųjų Lietuvoje – 718

SAM: 3 koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė dėl kitų priežasčių
LRT.lt 2020.05.06 10:56

Trečiadienį pranešta apie 5 koronaviruso infekcijos atvejus šalyje. Per paskutinę parą ištirti 7387 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1428.

Padaugėjo ir pasveikusiųjų, šiuo metu jais laikomi jau 718 asmenys.

SAM duomeinis, šalyje mirė 48 žmonės, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Įdomu ir tai, kad pirmą kartą SAM informuoja, jog bent 3 žmonės mirė dėl kitų priežasčių, nors pastariesiems buvo nustatytas koronavirusas.

Ministerijos ir NVSC duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 374 žmonės.

Kauno rajone koronavirusu serga tik du žmonės

Nuo pirmojo užsikrėtimo koronavirusu kovo 13 d. iki gegužės 5 d. Kauno rajone registruota 19 COVID-19 liga sergančių asmenų, 17 iš jų jau yra pasveikę. Nenustatytas nė vienas prevenciškai tikrinamų socialines paslaugas teikiančių ar sveikatos įstaigų darbuotojų susirgimo atvejis.

Šiems darbuotojams laboratoriniai tyrimai COVID-19 ligai diagnozuoti atliekami prioriteto tvarka, nustatyta sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimais.

Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės darbuotojai yra tiriami jau trečią kartą.

Organizuoti ir vykdyti visų 12-os Kauno rajone veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, nepriklausomai nuo pavaldumo ir nuosavybės formos, darbuotojų patikrą dėl COVID-19 ligos įpareigotas Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centras. Jo darbuotojai, aprūpina kitas gydymo įstaigas ištirti reikalingomis priemonėmis ir surinktus ėminius pristato į priskirtą laboratoriją.

17-os Kauno rajone veikiančių socialinės globos ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojų tyrimus organizuoja Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras.

Iš 19 Kauno rajone susirgusiųjų COVID-19 liga 11 buvo grįžę iš užsienio, 6 – turėję kontaktą su sergančiuoju, dviem atvejais priežastys nežinomos. Susirgusiųjų amžius – nuo 19 iki 58 metų.

Karščiuojančius Kauno rajono gyventojus pasirengusi priimti balandžio pradžioje Garliavoje įkurta Karščiavimo kliniką ligonių antplūdžio kol kas nesulaukė. Per mėnesį į ją kreipėsi 4 pacientai, visų jų atsakymai dėl COVID-19 ligos buvo neigiami.

„Šiomis dienomis priimtas valstybės operacijų vadovo sprendimas į darbuotojų, kurie turi būti prevenciškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos, sąrašą įtraukti vaistininkus ir prekybos centrų darbuotojus, tad artimiausiomis dienomis prasidės ir jų tikrinimas“, – sakė Kauno rajono savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.