Lietuvoje

2020.05.07 10:24

Koronavirusas nustatytas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojai

atnaujinta 13.48

Vienas iš penkių ketvirtadienį naujai patvirtintų koronaviruso atvejų nustatytas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės medikei, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Gavome informaciją apie patvirtintą atvejį, tai yra RVUL darbuotoja, kuriai teigiamas testas nustatytas profilaktinio ištyrimo metu. Asmuo simptomų nejaučia, gyvena kartu su šeimos nariais“, – ketvirtadienį sakė NVSC atstovė Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, pirminiais duomenimis, sąlyčio su pacientais medikė greičiausiai neturėjo, nes dirbo su „pilnu rinkiniu asmens apsaugos priemonių“.

„Kolegų gali būti, nes su jais pietavo kartu. (...) Tačiau čia yra tik pirminiai duomenys, dabar specialistai yra nuvykę į vietą, aiškinasi“, – teigė G. Megelinskienė.

Kaip ketvirtadienį Seime spaudos konferencijoje sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, sąlytį medikė turėjo su keturiais šeimos nariais ir devyniais kolegomis.

„Epidemiologinė diagnostika tęsiama, šis skaičius gali pakisti“, – teigė ji.

Lietuvoje užfiksuoti 5 nauji koronaviruso atvejai, padaugėjo pasveikusiųjų

Lietuvoje per parą užfiksuoti 5 koronaviruso atvejai, bendras atvejų skaičius pakilo iki 1433, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasveikusiųjų padaugėjo nuo 718 iki 739.

Ketvirtadienio duomenimis, sergančiais laikomi 642 asmenys, nuo COVID-19 mirė 49 asmenys, dar 3 buvo užsikrėtę, tačiau mirė dėl kitų priežasčių.

Izoliacijoje šiuo metu yra 317 asmenų.

Per parą ištirta 7597 ėminiai. Iš viso Lietuvoje ištirti jau 164088 tyrimai.