Lietuvoje

2020.05.06 08:35

Karbauskis: neliko prasmės trauktis iš Kultūros komiteto ir frakcijos vadovo pareigų

Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.05.06 08:35

„Dar keturi penktadaliai yra (skirti – LRT.lt) kitoms sritims: bedarbiams, kompensacijoms išsaugojant darbo vietas ir t.t. Kitaip sakant, tai yra didžiulis paketas ir gali būti, kad jis bus nepaskutinis“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis sako, kad kritikos strėlės valdantiesiems dėl planuojamų subsidijų verslui ir kitoms pažeidžiamoms socialinėms grupėms yra nepelnytos. Anot jo, geriau vėluojanti parama, nei visai jokios paramos.

„Norėčiau verslininkams priminti, kad kai buvo 2008-2009 metų krizė, tada valdžia pasakė: „ne mūsų rūpestis“, padidino mokesčius ir nemokėjo jokių kompensacijų. Tai dabar jei tos išmokos vėluoja savaitę ar dvi, tai yra žymiai geriau, nei tada, kada valdžia pasako, kad tai jūsų problemos ir mes nieko nedarysime, išgyvenkite kaip norite patys“, – sako R. Karbauskis.

Pašnekovas nepamiršta ir plačiai nuskambėjusių žadamų 200 eurų išmokų pensininkams, studentams ir neįgaliesiems. „Ir dabar jau rėkiama, kodėl neišmokama rytoj, už savaitės ar už mėnesio. Mes taip pat norime, kad būtų išmokėta tuoj pat. Tačiau Sodra aiškiai pasako, kad reikia suprogramuoti tam tikrus dalykus, techninius dalykus. Jūsų kolegos iš žiniasklaidos atlieka tyrimą ir pasako, kad taip, tai faktas – anksčiau išmokėti negali. Bet išmokėta bus. Galbūt tie procesai nevyksta taip greitai, tačiau jie vyksta ir žmonės turi tą suprasti. Tai yra mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigai“, – dėsto „valstiečių“ lyderis.

Galbūt tie procesai nevyksta taip greitai, tačiau jie vyksta ir žmonės turi tą suprasti. Tai yra mūsų visų mokesčių mokėtojų pinigai.

LVŽS pirmininkas įsitikinęs, kad valdžia šioje situacijoje pasirinko kelią, kuris yra „tikrai sąžiningas kitų piliečių ir verslo prasme“. „Krizę įveikti bandoma ne jų sąskaita“, – tikina pašnekovas.

200 eurų išmoka taip pat yra žadama ir našliams bei našlaičiams. R. Karbauskis tikina, kad paramos paketas yra kur kas didesnis. „Socialinis paketas, kurį Seimas dabar tvirtina, yra netoli milijardo eurų. Išmoka, apie kurią šnekame, 200 eurų, yra 180 mln. eurų. Penktadalis. Kai kurie komentatoriai bando tą skaičių paneigti, pasakyti, kad tai nereikia daryti. Jie pamiršta pasakyti, kad dar keturi penktadaliai yra (skirti – LRT.lt) kitoms sritims: bedarbiams, kompensacijoms išsaugojant darbo vietas ir t.t. Kitaip sakant, tai yra didžiulis paketas ir gali būti, kad jis bus nepaskutinis“, – tikina R. Karbauskis.

Valdžia padarys viską, kas įmanoma, toliau sako jis. „Valstybė tam ir yra, kad tarnautų žmonėms, tarnautų verslui, tarnautų žmonių gerovei. Šita valdžia nesielgs taip, kaip elgėsi konservatoriai ir liberalai prieš daugiau kaip 12 metų“, – progą įgelti opozicijai išnaudoja pašnekovas.

LVŽS lyderis įsitikinęs, kad krizės metu reikėtų didinti gyventojų pajamas, o ne galvoti, kaip sumažinti mokesčius. „Dabar ne mokesčius reikia mažinti, o pajamas didinti, – sako jis. – Dabar klausimas yra Lietuvoje išlaikyti vartojimą, palaikyti žmonių pajamas, o aš tikiuosi, kad Europos ir kitų šalių atsigavimas leis mums neturėti didžiulės krizės eksporte“.

Atidėti mokesčiai tikrai ne bankrutavusioms įmonėms, padedant verslui, tai šitoje situacijoje tikrai dar nieko baisaus neatsitiko.

Finansų ministras Vilius Šapoka antradienį paskelbė, kad valstybės biudžeto pajamos balandį buvo 221 mln. eurų, o tai yra apie 31 proc. mažiau, nei kad buvo planuota. „Dalis mokesčių yra atidėta. Šiuo momentu atidėta, mano žiniomis, apie 350 mln. eurų mokesčių. Jeigu šitie pinigai būtų įkritę į valstybės biudžetą, tai mes praktiškai neturėtume atsilikimo, – ramiai dėsto R. Karbauskis. – Atidėti mokesčiai tikrai ne bankrutavusioms įmonėms, padedant verslui, tai šitoje situacijoje tikrai dar nieko baisaus neatsitiko“.

„Valstiečių“ lyderis taip pat pareiškė nesitrauksiantis iš Seimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūno ir Kultūros komiteto pirmininko pareigų. Anot jo, tokį sprendimą lėmė pasikeitusios rinkimų kampanijos sąlygos.

„Kad prasmės labai didelės neliko tai daryti. Aš tada planavau judėti ir pradėjau važiuoti po savivaldybes, norėjau atsiduoti tam darbui, kad aplankyčiau kuo daugiau žmonių. Situacija pasikeitė, dabar tas pasitraukimas nebeturi prasmės, nes esame pririšti pagal karantino reikalavimus ir šioje situacijoje svarstėme, kad aš to nebeturiu daryti, rinkimų kampanija bus kitokia“, – savo sprendimą nesitraukti iš Kultūros komiteto ir frakcijos vadovo pareigų grindžia R. Karbauskis.

Galbūt mes galime padaryti balsavimą trijų dienų, bet balsuoti internetu, manau, kad mes tiesiog nesugebėsime užtikrinti saugumo.

LVŽS kandidatų Seimo rinkimuose sąrašas turėtų paaiškėti šio mėnesio pabaigoje, tikina pašnekovas. Pasak jo, nukelti Seimo rinkimų dėl koronaviruso pandemijos nėra svarstoma, nes tai pažeistų ir Konstitucijoje įtvirtintą ketverių metų Seimo kadencijų trukmę.

Pašnekovas sako nepritariantis siūlymui įgyvendinti elektroninį balsavimą spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Anot jo, būtų sudėtinga užtikrinti rinkimų saugumą. Vietoj to R. Karbauskis siūlo artėjančius rinkimus pailginti iki trijų dienų. „Galbūt mes galime padaryti balsavimą trijų dienų, bet balsuoti internetu, manau, kad mes tiesiog nesugebėsime užtikrinti saugumo, – įsitikinęs LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis. – Seimas turi ketverių metų kadenciją, atidėti rinkimus būtų beprasmiška“.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Populiariausi

24

Lietuvoje

2021.04.18 07:00

„Stasy, mes rinkimų nelaimėsim“: kodėl pirmuoju prezidentu Lietuva išrinko komunistą Brazauską?

pirmą kartą publikuojamų nuotraukų galerija
24
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 13

Lietuvoje

2021.04.18 09:35
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje – 726 nauji COVID-19 atvejai, 6 mirtys, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės

ligoninėse gydomas 1101 COVID-19 pacientas; atnaujinta 09.44
13