Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.05 22:31

Pradėjus svarstyti darželių atidarymą, perspėjama, kad jie veiks kitokiu režimu

Rytoj Vyriausybė spręs dėl karantino pratęsimo ir kokioms veiklos sritims jis bus švelninamas. Premjeras sako, kad svarstoma nuo gegužės 18-osios leisti veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms.

Švelnėjant karantino sąlygoms, kai kurie tėvai jau dabar gali leisti vaikus į darželius, tačiau tuo naudojasi ne visi. Specialistai pabrėžia – saugumas svarbiausia, tačiau vaikams ikimokyklinis ugdymas darželiuose, o ne namuose, yra itin reikalingas.

Vaikus švelnėjant karantino sąlygoms priimantys darželiai dar apytuščiai. Juos per karantiną leista lankyti pareigūnų ir medikų vaikams, dabar – ir tiems, kurių abu tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. 6-erių sūnų šiuo metu namuose ugdanti kaunietė sako – su vaikais namuose užsiimti galima, bet jiems trūksta bendraamžių draugijos.

„Aš tai labai labai norėčiau, kad kuo greičiau atidarytų darželius. Nors namuose ir stengiamės, ir užduotėlės, ir keliaujam, ir auklėtojos siunčia užduotis, logopedė, stengiamės viską atlikt, bet vaikui trūksta vaikų, trūksta draugų, trūksta to bendravimo“, – pasakoja Ramunė Jokubauskienė.

Kaune vaikus priima du darželiai. Į juos atžalas gali atvesti ir paprastai kitas ikimokyklinio ugdymo įstaigas pasirinkę tėvai. Tačiau ten vaikus leisti nori ne visi.

„Nesutikčiau vesti savo vaiko į kitą darželį todėl, kad tai būtų papildomas stresas vaikui – vėl nauja adaptacija, nauji auklėtojai, visi nauji vaikai iš bet kur suvažiavę, ta prasme tikrai ne“, – pabrėžė kaunietė.

Specialistai įsitikinę – ne visi tėvai turi pakankamai laiko su vaikais užsiimti namuose. Todėl gali nukentėti jų ugdymasis.

„Yra tėvų, kuriems tas darželis tikrai yra būtinybė ir reikalingas verkiant čia ir dabar ir jau jo reikėjo seniau. Nes jeigu jų darbas nenutrūko, tai su vaikais buvo visiems problema“, – pabrėžė Tėvų forumo tarybos pirmininkas Darius Trečiakauskas.

„Labai svarbu yra atverti darželius, aišku, turint omeny rizikos faktorių ir taikant apsaugos priemones, nes iš tikrųjų nemažą laiko tarpą vaikai jau būna tam tikroje vienoje aplinkoje. Darželiuose pedagogai vis tiek vaiką ugdo visapusiškai. Tiek socialinė jo kompetencija, tiek emocinė, tiek pažintinė, tiek fizinė, tiek kalbinė“, – nurodo Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dėstytoja Ieva Pažusienė.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nuo gegužės 18-os dienos turėtų pradėti veikti darželiai ir ikimokyklinės grupės. Svarstoma atnaujinti ir pradinukų ugdymą. Dėl to rytoj spręs Vyriausybė. Sveikatos apsaugos ministras pabrėžia – net jei darželiai padės veikti dar šiais mokslo metais – jiems bus taikomi ribojimai.

„Jis vis tiek nebus absoliučiai normalus. Nes supraskim, kad ribos darželius, jeigu ir bus toks sprendimas priimtas, tai ribos rizikos grupės darbuotojų skaičius. Tai vis tiek bus tam tikrų niuansų, kurie neleis grįžt absoliučiai 100 proc. į tokį patį režimą“, – atkreipė dėmesį A. Veryga

Režimas keisis ir kitoms sritims: nuo gegužės 18-osios siūloma leisti renginius iki 30 žiūrovų atvirose erdvėse, o nuo birželio ir uždarose jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų. Karantiną Vyriausybei bus siūloma pratęsti iki gegužės 31-osios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi