Lietuvoje

2020.05.05 17:13

Iš pražūtingo gaisro 4 ir 6 metų mažamečius bandęs gelbėti ukrainietis: namai buvo pilni dūmų

namuose nebuvo dūmų detektoriaus

Telšių rajone Plepų kaime, gyvenamajame name kilus gaisrui žuvo du mažamečiai. Pasak ugniagesių, vaikų gyvybes galėjusio išgelbėti dūmų detektoriaus name nebuvo.

Gaisras atokiame Telšių rajono Plepų kaime kilo apie pusę septynių ryto. Namas, kuriame tuo metu buvo du vaikai atvira liepsna nedegė. Per langą besiveržiančius dūmus pirmosios pastebėjo lauke buvusi vaikų močiutė ir dar viena moteris. Joms į pagalbą puolė ir vietos pieno ūkyje dirbantis ukrainietis.

„Iššokau iš traktoriaus ir pribėgau pažiūrėti, kas atsitiko. Prie namo ant žolės gulėjo maža mergaitė be sąmonės, pribėgau prie jos, bandžiau suteikti pirmąją pagalbą. Berniuką radau viduje už durų, dešinėje pusėje, gulėjo ant grindų. Ištempiau jį lauk, paguldžiau ant žolės“, – sakė darbininkas iš Ukrainos.

Iš Telšių atvykusi mama vaikus vežė į ligoninę, tačiau pusiaukelėje juos perėmę greitosios medikai padėti nebegalėjo. Ketverių mergytė ir jos šešerių brolis, per karantiną, kol mama dirbdavo mieste, likdavo pas močiutę. Šeima tarnyboms nebuvo žinoma.

„Močiutė čia dirba. Ūkyje, tame ūkyje. Dirba ir tėvai, matomai, kad karantino metu, aš taip galvoju pats, kad tėvai neturi vaikų kur palikti atvežė pas močiutę“, – sako Viešvėnų seniūnas.

Gaisro priežastis tiriama, manoma, kad jis kilo namo vonioje nuo vandens šildymo katilo.

„Nebuvo dūmų detektoriaus, be abejo, reikia manyti, kad būtų padėjęs, būtų pažadinęs iš miego vaikus šitas skardus garsas ir būtų išvengta gal šitos nelaimės“, – sako įvykio vietoje dirbęs ugniagesys.

Gelbėtojų duomenimis, pernai vaikų žūčių gaisruose pavyko išvengti. Per pastaruosius dešimt metų šalyje gaisruose žuvo 19 nepilnamečių.

Žinios. Švelninant karantino sąlygas, turizmo ir kelionių sektorius pradeda ruoštis atostogų sezonui