Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.06 00:00

Penkiasdešimtoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt 2020.05.06 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Naujausiais antradienio ryto duomenimis, šalyje iš viso nustatyti 1423 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, taip pat pranešta apie dar dvi mirtis Lietuvoje nuo šio koronaviruso. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1423; pasveikusių: 678; mirčių: 48.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Pranešta apie dar vieną mirtį

Lietuvoje patvirtintas 47 mirties nuo koronaviruso atvejis – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje mirė senyvo amžiaus pacientė, prieš tai gydyta Kartenos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Teigiamas koronaviruso testas jai nustatytas buvo balandžio 27 dieną, o gegužės 5 dieną ryte moteris mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje“, – sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anot jos, pacientė priklausė rizikos grupei. „Į rizikos grupę ji buvo įtraukta dėl amžiaus – jai buvo virš 80 metų ir dėl gretutinių ligų“, – sakė R. Lingienė.

Pirmadienį NVSC pranešė, kad Kartenos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje iš viso koronavirusas nustatytas 24 pacientams ir 5 darbuotojams.

Antradienio duomenimis, koronavirusu Lietuvoje užsikrėtė 1423 asmenys, iki šiol buvo pranešta apie 46 mirties atvejus.

Skvernelis išvardino kokiomis priemonėmis numatoma dar švelninti karantiną

Saulius Skvernelis savo feisbuko paskyroje pasidalino kokiomis priemonėmis bus toliau švelninamas karantinas Lietuvoje.

„Kad ir kaip norėtume, negalime vienu ypu panaikinti visų apribojimų. Jei paskubėsime, virusas gali grįžti ir smogti pilnu pajėgumu. Tokiu atveju tektų vėl griebtis itin griežtų suvaržymų. Visose srityse“, – rašė premjeras.

S. Skvernelis nurodė, kad bus svarstoma dėl darželių atidarymo, grožio salonų darbo lengvinimo, taip pat mažų renginių lauke. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusas nustatytas Respublikinės Kauno ligoninės pacientei

Vienas iš keturių antradienį naujai patvirtintų koronaviruso atvejų nustatytas Respublikinėje Kauno ligoninėje, antradienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Gauta informacija vakar vėlai vakare. Pacientė priklauso rizikos grupei dėl amžiaus“, – sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Kiek žinau, lyg į slaugą buvo ruošiamasi ją kelti ir nebepavyko to padaryti, nes buvo nustatytas užsikrėtimas“, – pridūrė ji. Anot R. Lingienės, dar nėra aišku, kaip pacientė užsikrėtė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Skvernelis sako, kad sieną lietuviams gali atverti ir Lenkija

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį pranešė, kad Lenkija gali prisidėti prie Baltijos šalių susitarimo atverti sienas viena kitos piliečiams.

„Aš matau realybę, tikrai realią galimybę atsiverti Baltijos regionui. Plius yra tikimybė, kad ir Lenkijos Respublika galėtų prie to prisijungti“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.

„Mūsų situacija yra panaši, panašios priemonės taikomos krizės valdymui ir tai tikrai yra realu“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis tvirtino pirmadienį pasiūlęs Lenkijos kolegai Mateuszui Moraweckiui prisijungti prie brandinamo Baltijos šalių susitarimo. Galutinai sutarti dėl sienų atvėrimo su kitų Baltijos šalių premjerais S. Skvernelis tikisi trečiadienį, kai pasikalbės su jais nuotoliniu būdu. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Tamašunienė apie keliavimą kertant Šengeno erdvę: šis momentas nusikelia į ateitį

Nors vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė LRT RADIJUI užsimena, jog sienų kontrolė tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių gali būti pratęsta, ji teigia, kad režimas galėtų būti švelninamas.

„Kalbame apie kitokį režimą: apie ES piliečių galbūt vykimą konkrečiais darbo ar mokymosi tikslais, bet tas momentas, kai norėsime turistauti ir keliauti, nusikelia į ateitį“, – sako ji.

Karantino sąlygos švelnėja. R. Tamašunienės teigimu, kaskart sušvelninus karantino sąlygas darbo apimtys pareigūnams didėja, nes atsiranda naujų stebėjimo objektų.

„Normalią dieną dirbame įprastu režimu, o savaitgaliais patruliuojančių pareigūnų skaičiai didesni“, – sako vidaus reikalų ministrė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vaikų darželiai turėtų pradėti veikti šiais mokslo metais

Premjeras S. Skvernelis neskuba prognozuoti, kada Lietuvoje bus vėl atnaujinta darželių, švietimo įstaigų veikla, tačiau, anot jo, tikėtina, kad darželiai šalyje pradės veikti jau šiais mokslo metais.

„Darželiai – taip, dėl mokyklų diskusija dar vyksta, galbūt dėl pradinių mokyklų, bet nebėkime į priekį“, – antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar realu, kad jau šiais mokslo metais vaikų darželiai ir mokyklos pradės veikti.

Premjeras patikino, kad trečiadienį Vyriausybė priims sprendimus, susijusius su karantino režimo švelninimu. S. Skvernelis patvirtino, jog karantiną siūloma pratęsti dar dviem savaitėms.

Anot jo, šiuo metu dar yra tariamasi su švietimo įstaigų profesinėmis sąjungomis, kaip toliau, atsižvelgiant į koronaviruso grėsmę, turėtų būti organizuojama švietimo veikla. Daugiau apie tai skaitykite čia.

„Sodra“: gegužę gyventojus pasieks ligos, nedarbo ar vaiko priežiūros išmokos

Gegužę pirmosios nedarbo išmokos pasieks tuos bedarbius, kurie dėl epideminės situacijos buvo atleisti ir Užimtumo tarnyboje registravosi balandį. Nedarbo išmokos bus pradėtos mokėti nuo gegužės 20 dienos ir visus jų gavėjus pasieks iki mėnesio pabaigos, skelbia „Sodra“.

Kitos – ligos, motinystės socialinio draudimo išmokos bei pensijos gyventojams gegužę taip pat mokamos pagal nustatytą grafiką. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Seimas linksta palaiminti pokarantininį paramos planą

Seime parlamentarai po pateikimo pritarė darbuotojų ir darbdavių rėmimo planui, kuriame subsidijas verslui siūloma mokėti ir po karantino pabaigos, o darbo ieškantiems žmonėms būtų mokama 200 eurų darbo paieškos išmoka. Už tokį pasiūlymą pasisakė beveik visi balsavę Seimo nariai, prieštaraujančių nebuvo.

Balsavimui registravosi 99 Seimo nariai. Už pasisakė 97, susilaikė 2 parlamentarai.

LRT.lt primena, kad šis sprendimas Seime nėra galutinis. Parlamentas galutinius pakeitimus turėtų priimti ketvirtadienį.

Pateikimo metu Seimo nariai turėjo pastabų projekto formuluotėms ir atkreipė dėmesį, kad nėra nustatyti aiškūs kriterijai, kurios įmonės bus laikomos kuriančiomis aukštą pridėtinę vertę ir galinčiomis pretenduoti į didesnę subsidiją.

Nepaisant to, pasisakiusiųjų prieš šį įstatymo projektą po pateikimo nebuvo. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybė svarsto atverti vidaus kavines, sporto klubus individualioms treniruotėms

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį pranešė, kad Vyriausybė svarsto atverti vidaus kavines ir sporto klubus individualioms treniruotėms.

„Apie individualias treniruotes yra toks siūlymas pateiktas, <...> ne kažkokius didelius susibūrimus“, – žurnalistams Seime sakė ministras.

Pasak jo, Vyriausybėje taip pat kalbama apie vidaus kavinių atidarymą. „Yra tokių siūlymų pateikta, laikantis tų pačių reikalavimų – ir atstumų, ir higienos sąlygų. Yra tokie siūlymai pateikti, ar dėl jų sutarsime, ar ne, matysime. Kol kas situacija leidžia apie tai diskutuoti“, – kalbėjo A. Veryga. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vilnius pristatė savo planą kovai su pandemijos pasekmėmis

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį pristatė savo pagalbos priemonių planą, kuriame aptariamos keturios kryptys: pagalba asmeniui, pagalba verslui, pagalba kultūrai ir galimybių išnaudojimas.

„Vilniaus 4x3 planas“ – taip pavadintą dokumentą šiandien pristatė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Plane, kurį rengė savivaldybės, verslo, kultūros sričių atstovai, numatytos jau naudojamos bei dar tik planuojamos Vilniaus priemonės, taip pat įtraukti pasiūlymai Vyriausybei, kurie savivaldai, anot Vilniaus miesto savivaldybės, leistų efektyviau kovoti su krizės pasekmėmis. Dėmesys skiriamas ir kultūrai – jos gelbėjimui Vilnius artimiausiu metu planuoja skirti apie milijoną eurų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Atnaujinti reikalavimai grožio paslaugas teikiantiems darbuotojams

Kirpyklų bei nagų priežiūros salonų darbuotojai nuo šiol galės klientus aptarnauti dėvėdami tik apsaugines veido kaukes. Siekiant užtikrinti saugų klientų aptarnavimą, jas privaloma keisti po kiekvieno kliento, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, teikiant plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas nuo šiol nebūtina naudoti vienkartines pirštines, apsauginius akinius ar apsauginius veido skydelius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi