Lietuvoje

2020.05.05 11:02

Šimašius apie Verygos kritiką: galbūt ministras neturėjo visos informacijos

Dainora Karklytė, ELTA2020.05.05 11:02

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius teigia, kad sostinės savivaldybė iki galo įgyvendino Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nurodymus dėl praėjusio – ilgojo – savaitgalio koronaviruso tyrimų atlikimo ir tai padarė kūrybingai bei išmaniai.

Pasak R. Šimašiaus, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, pirmadienį priekaištavęs dėl neva Vilniaus miesto savivaldybės savivalės ir nusižengimo centrinės valdžios nurodymams, galėjo pats neturėti visos informacijos.

„Vilnius laikėsi visų be išimties sąlygų, kurios numatytos Valstybės lygmens operacijų centre. Labai džiaugiuosi, kad pagaliau pereita prie didesnio testavimo. Vilnius tą visiškai įgyvendino ir įgyvendino moderniomis priemonėmis. Tikrai laikėmės Operacijų centro nurodymo, kad reikia vengti būriavimosi, todėl fizinio talonų dalinimo neplanavome daryti ir nedarėme. Išdalinome tuos pakvietimus elektroninės registracijos būdu ir akivaizdu, kad tai yra žymiai atsakingiau bei geriau būtent šiuo metu“, – antradienį žurnalistams sakė R. Šimašius.

Mero teigimu, bendradarbiavimas su Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru vyksta gerai, tačiau, pažymėjo R. Šimašius, sprendimai būna įgyvendinami išmaniai.

„Traktuoju, kad galbūt ministras neturėjo pilnos informacijos, nežinojo, kaip tas tiksliai vyksta ir dėl to jam išsprūdo keletas žodžių. Visais kitais atžvilgiais bendraujame gerai ir tikimės sutarimo. Puikiai suprantame, kad esame tie, kurie turime vykdyti Operacijų centro nurodymus kaip išmintingi ir išmanūs kareiviai, o ne „sraigteliai“. Tą ir darome – kūrybingai, efektyviai vykdome Operacijų centro nurodymus“, – patikino Vilniaus miesto meras.

Sostinės savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pridūrė, kad savivaldybė nesulaukė jokių įspėjimų apie „pritaikytas atitinkamas atsakomybes“, apie ką pirmadienį kalbėjo A. Veryga.

„Kol kas informacijos apie tai nėra, jokių šaukimų kažkur nesame gavę, bet laikas parodys“, – sakė P. Poderskis.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pirmadienį papriekaištavo Vilniaus miesto savivaldybei. Pasak jo, sostinėje nebuvo laikomasi centrinės valdžios patvirtintos sistemos, skirtos atsitiktine tvarka ilgojo savaitgalio metu tirti gyventojus dėl koronaviruso. Ministro teigimu, savą tvarką sukūrusiai miesto vadovybei teks atsakyti.

„Pats blogiausias ir problematiškiausias sprendimas buvo Vilniaus savivaldybėje, kuri susikūrė savo tvarką, nusprendė vadovautis savais kriterijais, naudoti savo sistemą tiek registracijai, tiek tyrimams. Iš tiesų toks elgesys kelia labai rimtą susirūpinimą. Jeigu savivaldybė savarankiškai apsisprendžia nesilaikyti Operacijų vadovo sprendimo, tai kyla grėsmė, kad ateityje gali ir kitus sprendimus priimti panašiu principu, kuris galioja ne kaip visai Lietuvai. Dėl tokių sprendimų tikrai imsimės priemonių ir, aš tikiuosi, kad pažeidusiems tvarkas bus pritaikyta atitinkama atsakomybė“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.