Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.05 09:19

Seimo valdyba: parlamentarų dalyvavimas ortodoksų asamblėjoje yra netikslingas

atnaujinta 9.23
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2020.05.05 09:19

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos Seime atstovei Irina Rozova, dėl kurios ryšių su Rusijos diplomatais atliktas parlamentinis tyrimas, vėl buvo kviečiama į tarpparlamentinę ortodoksų asamblėją, tačiau Seimo valdyba nutarė, kad Seimo narių dalyvavimas šioje asamblėjoje yra netikslingas.

Vasario pabaigoje I. Rozova buvo pranešusi, kad ji yra kviečiama į tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos renginius Milane, Italijoje, balandžio 2-5 dienomis. Tąkart Seimo valdyba nutarė neskubėti parlamentarės išleisti į šią komandiruotę ir kreipėsi į parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK) bei Užsienio reikalų komitetą (URK).

Antradienį Seimo valdyba grįžo prie šio klausimo ir įvertino NSGK ir URK pareikštas pozicijas dėl ortodoksų asamblėjos renginių.

Liberalas Jonas Liesys pabrėžė, kad I. Rozovos atveju šis klausimas jau nebėra aktualus, kadangi ji į komandiruotę taip ir neišvyko, tačiau „valstietė“, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė paragino išnagrinėti klausimą, mat tai ši tema gali būti aktuali ir kitiems Seimo nariams.

„NSGK mano, kad asamblėjoje darbas yra netikslingas. Taip pat pasisako ir URK“, – atkreipė dėmesį R. Baškienė.

Komitetų pozicijai Seimo valdybos nariai pritarė bendru sutarimu.

„Pritariame. Manome, kad mūsų Seimo narių dalyvavimas šioje asamblėjoje yra netikslingas“, – sprendimą paskelbė R. Baškienė.

Pernykštis I. Rozovos dalyvavimas ortodoksų forume Sakartvele sukėlė skandalą, kai kurie politikai teigė, kad šią tarptautinę organizaciją savo tikslams išnaudoja Rusija.

Pernai per renginį Tbilisyje Rusijos parlamento nario Sergejaus Gavrilovo pasakyta kalba sukėlė masinius protestus šalyje.

Aiškinantis I. Rozovos dalyvavimo šioje asamblėjoje aplinkybes, paaiškėjo, kad šioje Seimo kadencijoje jai nepavyko gauti leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

Remiantis žvalgybos pateikta informacija, buvo pradėtas parlamentinis tyrimas dėl I. Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais, tačiau išvadų kol kas priimti nepavyko, kadangi valdančiųjų ir opozicijos nuomonės dėl jų išsiskyrė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi