Naujienų srautas

Lietuvoje2020.05.05 09:57

Koronavirusas Respublikinėje Kauno ligoninėje plinta: užsikrėtę jau 4 pacientai

atnaujinta 17.32

Antradienį koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienoje gydymo įstaigoje – Respublikinėje Kauno ligoninėje. Naujausiais duomenimis, apie keturis užsikrėtimo COVID-19 atvejus praneša šios ligoninės direktorė.

Jos teigimu, visi to paties skyriaus pacientai.

Kaip informuoja ligoninės atstovė, koronavirusas patvirtintas vienai iš keturių kartu su infekuota paciente toje pačioje palatoje gydytų moterų. Kitų trijų pacienčių testai yra neigiami. Dar du infekcijos atvejai nustatyti pacientams, gydytiems gretimose palatose.

„Jų sveikatos būklės stabili, infekcijos simptomų jie neturi, bet pagal galiojančią tvarką jie visi perkelti į Kauno klinikinę ligoninę“, – teigė Kauno ligoninės direktorė Diana Žaliaduonytė.

„Visi pacientai patekę į ligoninę ne vakar, ne užvakar. Pirmoji pacientė gydosi jau dvi savaites, atvykstant jos COVID-19 testas buvo neigiamas, kaip ir visų kitų“, – nurodė D. Žaliaduonytė.

Visi keturi pacientai su patvirtintais infekcijos rezultatais buvo gydomi Vidaus ligų skyriuje, jie šiuo metu pervežti į Kauno klinikinę ligoninę, jų palatos Respublikinėje Kauno ligoninėje dezinfekuojamos. Pacientai, gydyti su infekuotaisiais, hospitalizuoti kitose palatose po vieną ir yra stebimi.

Šioje ligoninėje iki šios savaitės pradžios susirgimų koronavirusu neužfiksuota.

Pirmasis atvejis nustatytas pirmadienio vakarą

Pirmasis COVID-19 infekcijos atvejis buvo užfiksuotas dar pirmadienio vakarą. NVSC teigimu, apie patvirtintą infekciją duomenys gauti vėlų vakarą, o pacientas priklauso rizikos grupei.

„Gauta informacija vakar vėlai vakare. Pacientė priklauso rizikos grupei dėl amžiaus“, – sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Kiek žinau, lyg į slaugą buvo ruošiamasi ją kelti ir nebepavyko to padaryti, nes buvo nustatytas užsikrėtimas“, – pridūrė ji.

Anot R. Lingienės, dar nėra aišku, kaip pacientė užsikrėtė.

„Dabar kolegos šiuo metu intensyviai dirba su ligonine“, – sakė NVSC atstovė.

Kaip teigia R. Lingienė, „nebūtų nuostabu“, jei ši gydymo įstaiga taptų dar vienu ligos židiniu.

„Čia nėra geras ženklas. (...) Labai tikiuosi, kad netaps židiniu, bet jei tokiose įstaigose atsiranda, tai reikia ypatingų priemonių imtis“, – teigė ji.

Dėl galimo kontakto saviizoliacijoje – 90 medikų

Kaip BNS sakė Respublikinės Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vyresnioji specialistė Jūratė Kuzmickaitė, koronavirusu užsikrėtusi moteris į gydymo įstaigą atvežta balandžio viduryje, ji karščiavo, buvo pneumonijos požymių, tačiau, atlikus tyrimą dėl koronaviruso, gautas neigiamas rezultatas.

„Esame nežinioje. Gali būti toks atvejis, kad virusas buvo inkubacinėje fazėje, todėl iš karto tyrimas neparodė, kad ji serga“, – antradienį teigė ji.

Pasak ligoninės atstovės, gavus neigiamą atsakymą, moteris buvo perkelta į bendrą palatą su dar keturiomis pacientėmis, kurios šiuo metu gydomos atskirai.

Skaičiuojama, kad pacientė galėjo turėti sąlyti ir su 90 medikų. Visiems su šia moterimi kontaktavusiems asmenims atliekami testai dėl koronaviruso.

„Šiuo metu 90 personalo darbuotojų – ir slaugytojų, ir gydytojų – yra saviizoliacijoje. (...) Pacientė pas mus gydoma buvo pakankamai sudėtingos būklės, tyrimų reikėjo daug, procedūrų reikėjo daug (...). Per tą laiką tų tyrimų atlikta tikrai nemažai, pamainos keitėsi, budėtojai keitėsi, žodžiu, su ja kontaktavo daug personalo“, – kalbėjo J. Kuzmickaitė.

„Kadangi dar neatnaujinome planinių procedūrų, šiuo metu izoliuotus darbuotojus tiesiog pakeitė kiti ligoninės darbuotojai“, – pridūrė ji.

Pacientei koronavirusas, anot ligoninės atstovės, nustatytas prieš perkeliant ją į Slaugos kliniką.

„Perkeliant į slaugos sektorių būtinai turim atlikti pakartotinį testą, nes jis šiuo metu toks probleminis yra. Atlikus testą, buvo nustatytas teigiamas rezultatas“, – sakė J. Kuzmickaitė.

Šiuo metu sergančioji pervežta gydyti į Kauno klinikinę ligoninę.

Antradienį patvirtinti 4 nauji koronaviruso atvejai

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad antradienį Lietuvoje patvirtinti 4 nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje užsikrėtimų skaičius siekia 1423.

Antradienio duomenimis sergančių asmenų Lietuvoje yra 697, o pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 678.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, izoliacijoje yra 357 asmenys.

Per pirmadienį ištirta 5077 ėminiai. Iš viso Lietuvoje ištirta jau 149106 ėminiai.

LRT.lt primena, kad nuo COVID-19 Lietuvoje mirė 46 asmenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi