Lietuvoje

2020.05.05 08:19

Karštosios linijos koordinatorė: atsitiktiniams žmonėms išdalinus COVID-19 tyrimo kodus jie neskubėjo registruotis

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.05.05 08:19

Karštosios linijos koordinatorė Greta Beinaravičiūtė LRT RADIJUI sako, kad ilgąjį savaitgalį žmonės aktyviau registravosi išsitirti dėl koronaviruso, tačiau registracija su specialiais kodais pratęsta iki antradienio, nes kai kurie delsė registruotis savaitgalį dėl tyrimų.

„Pirminė mintis buvo, kad su išdalintu kodu bus galima registruotis tyrimui tik ilgojo savaitgalio metu, bet kadangi matėme poreikį pratęsti, nes žmonės nesuskubo mums paskambinti, užsiregistruoti ir tada prasidėjo skambučiai papildomi prašant užregistruoti pirmadienį ar antradienį. Dėl to tą registracijos laikotarpį pratęsėme šiek tiek ilgiau, o kas jau nebespėjo šiandien, jau nebus registruojami“, – sako ji.

Koordinatorė atmeta versiją, kad registracijos aktyvumui galėjo turėti įtakos linijos užimtumas. Jos teigimu, dabar linija užimta būna nebent tada, kai grįžta keltai.

„Į liniją sunkiau paskambinti tik kai kuriais momentais, kai yra parplaukę keltai, kuriuos mums reikia taip pat suregistruoti ir vienu metu atsiranda 200 skambučių. Bet tikrai prisiskambinti yra įmanoma, juo labiau kad tai vyko visą savaitgalį, tai tikrai neturėjo būti problemos, kad neįmanoma mums prisiskambinti savaitgalio metu, tuo labiau antradienį bus įmanoma prisiskambinti. Žmonės tiesiog uždelsė, nors turėjo duoti savivaldybės informaciją, kad jie turi skambinti nedelsiant“, – pastebi G. Beinaravičiūtė.

Kol kas nėra tiksliai žinoma, kiek tiksliai žmonių iš 9 tūkst. užsiregistravo tyrimams, tačiau karštojoje linijoje buvo jaučiamas skambučių padaugėjimas.

„Per visą savaitgalį ir pirmadienį aktyvumas miestuose labai keitėsi. Kai tik prasidėjo viskas, aktyvesni buvo mažesnieji miestai, paskui aktyviai įsitraukė ir didieji miestai. Bendrai pažiūrėjus sunku pasakyti, kas buvo aktyviausi (...). Lyginant su pačia pradžia, skambučių yra mažiau į liniją, nes viskas aiškiau, bet išsiplėtė ir mūsų darbas, nes pradėjome nuo kelių mobilių stotelių, o dabar jų yra daugelyje miestų“, – teigia ji.

LRT.lt primena, kad ilgąjį savaitgalį atsitiktiniams žmonėms buvo dalijami kodai, su kuriais žmonės galėjo registruotis mobiliuosiuose punktuose atlikti tyrimus dėl koronaviruso. Taip buvo siekiama atrasti asmenis, kurie serga be simptomų.