Lietuvoje

2020.05.05 07:44

Orai: lietaus sulauks beveik visi šalies rajonai, sustiprės vėjo gūsiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.05.05 07:44

Orai Lietuvoje išliks lietingi. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, vietomis sulauksime netgi griaustinio ir vėjo gūsių, kurie sieks 16 m/s., bet jau trečiadienį Lietuvos link ims judėti vėsesni, bet be lietaus orai.

Antradienį orus lems dvi lietaus juostos. Didesnę teritoriją apims rytinėje šalies teritorijoje esantys lietaus debesys, jie aktyvės antroje dienos pusėje ir apims Vilniaus, Utenos, Panevėžio apskritis, kai kur popiečio valandomis ne tik nulys gausesnis lietus, bet pasigirs ir perkūnija. Ties Baltijos jūra esanti antroji lietaus juosta turėtų pasiekti Klaipėdos ir Tauragės apskritis, bet čia lietaus nebus daug. Žemaitijoje ir centrinėje Lietuvos dalyje bus nepastoviai debesuota, šio regiono gyventojus turėtų palepinti saulė.

Temperatūra dieną aukščiausiai kils iki 17–19 laipsnių šilumos centrinėje šalies dalyje, o kur laukiamas lietus bus 15–17 laipsnių, žemiausia temperatūra numatoma prie jūros – 11–13 laipsnių. Artėjant debesų juostoms vienai prie kitos stiprės šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas, vietomis gūsiai sieks 15–16 m/s.

Trečiadienio nakties metu dar gausesnio lietaus juosta turėtų apimti pietų ir rytų Lietuvą, centrinėje dalyje lynos negausiai, o Žemaitijoje ir pajūryje lietaus nakties metu nebus. Vėjas aprims. Naktis bus šilta dėl debesuotų orų, todėl temperatūra išliks 4–9 laipsnių šiluma.

Trečiadienio dienos metu sulauksime 13–18 laipsnių šilumos, tačiau pietrytiniame pakraštyje iki vidurdienio sodriai lis, ten temperatūra kils tik iki 10–12 laipsnių šilumos. Pūs stiprokas šiaurės, šiaurės vakarų vėjas. Trečiadienį mūsų link ims judėti vėsesnio oro masė.

Ketvirtadienį lietus iš šalies pasitrauks, todėl naktimis padidės galimybė sulaukti šalnų.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje: https://www.lrt.lt/orai/vilnius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7